אוסטרליה: בת ה-16 השלימה את הקפת העולם ביאכטה

ג'סיקה ווטסון הצעירה, שהדהימה את העולם לפני 7 חודשים בעצם יציאתה למסע המסוכן, שבה הבוקר לנמל סידני כשאלפים מקבלים את פניה. היא הפכה לאדם הצעיר בעולם שמשלים את הקפת העולם בים והפכה לגיבורת תרבות באוסטרליה

עשתה את זה בענק: ג'סיקה ווטסון, הצעירה בת ה-16 שיצאה לבדה להפלגה מסביב לעולם ביאכטה, השלימה את המסע המדהים והפכה לאדם הצעיר בעולם שעושה את המסע לבדו. אלפי בני אדם ועשרות כלי תקשורת קיבלו את פניה של ווטסון, שהגיעה הבוקר לנמל סידני בריאה ושלמה.

"זה מרגיש כמו ערב חג המולד", כתב ווטסון הצעירה בבלוג שלה יום לפני הגעתה. "רק שבחג המולד איני מתרגשת כפי שאני מתרגשת כעת". ווטסון עדכנה רבות את הבלוג שלה, ומאות אלפים ברחבי העולם עקבו אחר התקדמותה ומסלולה בשבעת החודשים האחרונים.

ויש גם ביקורת

למרות ההיסטוריה שעשתה הצעירה, באוסטרליה נמתחה לא מעט ביקורת על הוריה, שאפשרו לה לצאת למסע המוכן. היא אמנם צוידה במכשור המתקדם ביותר על מנת לשמור על קשר, אך רבים הזהירו אותה מהסכנות הטמונות בדרך. "עשינו כל מה שניתן כדי לצמצם את הסיכונים למינימום", היא ענתה למבקרים לפני שבעה חודשים.

השמחה והגאווה האוסטרלית גם לא הצליחו לשכני את ארגוני השייט הבינלאומיים להכיר במסע המדהים ובשיא שנשבר במהלכו. מספר מומחי שייט טענו כי מסעה של ווטסון הצעירה "לא נמשך צפונה מספיק", ומעבר לכך סירבו להכיר בשיא שרשמה משום שאינה הגיעה עדיין לגיל 18.

הצטרפו לערוץ החדשות: כל יום החל מ-9 בבוקר בשידור חי

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק