צפו בשיגור האחרון של אטלנטיס לחלל

מעבורת החלל אטלנטיס המריאה בלילה (שעון ישראל) בפעם האחרונה אל החלל. אלפי צופים נלהבים הגיעו למרכז החלל קנדי שבפלורידה וליוו את המעבורת בספירה לאחור. צפו ברגעי השיגור

היסטוריה בנאס"א: מעבורת החלל אטלנטיס המריאה הלילה (שעון ישראל) בפעם האחרונה ממרכז החלל קנדי שבפלורידה. על סיפונה נמצאים שישה אסטרונאוטים ותיקים, והם עתידים להגיע לתחנת החלל הבינלאומית.

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

המתח היה בשיאו שעה שנערכה הספירה לאחור לקראת המראה, ובשעה 2:20 בצהריים (לפי שעון פלורידה) המעבורת המריאה בהצלחה בדרכה אל החלל. כ-40 אלף בני אדם הגיעו לצפות בשיגור, ומנאס"א נמסר כי זהו הקהל הגדול ביותר שהגיע למקום זה שנים.

האסטרונאוטים של גבי ה-STS 132 צפויים לבצע שלוש הליכות חלל במהלכם שהותם מחוץ לכדור הארץ. בין היתר הם צפויים לבצע במהלכן התקנת אנטנה, להחליף את מאגר הסוללות הסולאריות ומשימות נוספות במסגרת המחקר שהן מבצעות.

סוכנות החלל האמריקנית תשגר רק עוד שתי מעבורות במסגרת פעילותה. המעבורת "דיסקברי" תשוגר בחודש ספטמבר, וחודשיים אחריה תמריא "אנדוור" לחלל. עם שובן לכדור הארץ הן יצאו מכלל שימוש ויהפכו לפריט אספנים שאותו יוכלו לרכוש כל חובבי החלל תמורת לא מעט דולרים.