רובן הקטן התאחד עם בני משפחתו

הניצול היחיד מהתרסקות המטוס בלוב עדיין לא יודע שנותר יתום. הלילה ביקרו אותו בני משפחתו שטסו מהולנד כדי לבקר. מבית החולים נמסר כי רובן בן ה-9 זיהה את קרובי משפחתו ואף שוחח עימם. עדיין לא ידוע מתי ישתחרר וישוב לביתו, אך דודיו אמרו שהם טרם יודעים מי יטפל בילד שנותר יתום

הילד ההולנדי בן ה-9, רובן ון-אסאו, הניצול היחיד בהתרסקות מטוס הנוסעים בלוב שלשום (ד'), התאחד לראשונה עם קרובי משפחתו. זאת, לאחר ששניים מדודיו, שטסו מהולנד כדי לזהותו, ביקרו אותו בבית החולים בטריפולי. הילד עדיין אינו יודע על גורל בני משפחתו.

רובן ואן אסאו, הילד ההולנדי בן ה-9 שהיה הניצול היחיד בהתרסקות המטוס ביום רביעי בלוב, פגש לראשונה שניים מבני משפחתו מאז האירוע הקשה שעבר. מדובר בדודו ובדודתו שטסו במיוחד לטריפולי כדי לבקרו. קרובי המשפחה והרופאים טרם הודיעו לואן אסאו שנותר יתום.

"הוא ער, הוא מדבר והוא מקשיב", אמר אד קרוננבורג, דובר מטעם ממשלת הולנד שנמצא כעת בלוב יחד עם ואן אסאו. "הוא זיהה את בני המשפחה", הוסיף קרוננבורג. קרובי המשפחה אמרו לכתב סוכנות הידיעות AP כי הם עדיין לא יודעים מי יגדל את ואן אסאו לאחר שיחזור להולנד, לאחר שכל בני משפחתו הקרובה נספו בהתרסקות.

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

רובן אמר "הולנד" - והתעלף

רובן היה בטיול ספארי בדרום אפריקה עם אחיו אנזו בן ה-11, אמו טרודי בת ה-41 ואביו פטריק בן ה-40. כולם מתו בהתרסקות. בנוסף אליהם, 61 הולנדים נהרגו בהתרסקות המטוס של חברת אפריקאיה, בטיסה 770.

על פי המידע המגיע מלוב, כשהילד הוצא מההריסות הוא אמר "הולנד הולנד" ואיבד את ההכרה. הרופא בבית החולים שמטפל ברובן אומר שמצבו משתפר.

עדיין לא ברור מה גרם להתרסקות המטוס אמש על מסלול הנחיתה של שדה התעופה בטריפולי. שר התחבורה הלובי אמר כי שתי הקופסאות השחורות של המטוס נמצאו והן יספקו הסברים טכניים או אנושיים, אבל לרובן, שמגלה עכשיו כי איבד את משפחתו - זה כבר לא יעזור.