אותר נהג הרכב החשוד בניו יורק

הלילה שוב חששו בניו יורק מניסיון לפיגוע תופת לאחר שרכב עם שני מיכלי גז אותר בעיר, אך לאחר שעתיים מורטות עצבים אותר בעל הרכב והמצב חזר לשגרה. קודם לכן הוזעקו אנשי היחידה לפירוק פצצות מחשש להימצאות מטען במכונית

לאחר שעתיים ארוכות ומורטות עצבים של בהלה ניו יורק חוזרת לשגרה לאחר שהתברר שהמכונית החשודה עם שני מיכלי הגז שאותרה בעיר אינה מכונית תופת. בעל המכונית אותר וכעת מתפזרים כוחות הביטחון הרבים שהוזעקו למקום.

הלילה נסגרה לתנועה כיכר ה"יוניון סקוור" בניו יורק לאחר שבמקום התגלה רכב חשוד עם שני מיכלי גז בחלקו הקדמי. כוחות משטרה גדולים, לרבות חבלנים של היחידה לפירוק פצצות, היו במקום ובדקו האם מדובר ברכב תופת.

הרכב נמצא כשהוא חונה ברחוב ה-15 בעיר בפינת "אירבינג פלייס", סמוך למטה חברת החשמל של ניו יורק. דובר של משטרת ניו יורק אישר כי נפתחה חקירה, אך סירב למסור פרטים נוספים.

עורך בסוכנות הידיעות "רויטרס" שהיה באחד מאולמות התיאטרון בסמוך למקום מספר כי קצין משטרה נכנס לאולם במהלך ההצגה ושאל את הנוכחים אם מישהו מהם הוא הבעלים של הרכב החשוד. עם זאת, לדברי העורך, אף אחד לא דיווח כי הרכב שייך לו.

כוחות כיבוי אש שהגיעו למקום מדווחים כי מהרכב לא נפלטת קרינה, דבר אשר עשוי היה להעיד על הימצאות פצצה בתוכו. למרות הכל, מצאה לנכון המשטרה לסגור את האזור לתנועה עד שהסתיימו הבדיקות החבלניות.

בשבוע שעבר: גשר "טרייבורו" נסגר בגלל משאית חשודה

רק בשבוע שעבר אירעה דרמה בגשר "טרייבורו" בכניסה למנהטן שנסגר לתנועה לאחר שהמשטרה איתרה במקום משאית נטושה ממנה הורגש ריח חזק מאוד של גז. המשאית נמצאה באחד הכבישים העמוסים ביותר בכניסה לעיר. למקום הוזעקו עשרות ניידות משטרה וכיבוי אש, אך לאחר בדיקת החבלנים עלה כי לא נמצאה פצצה במשאית.

דובר המשטרה המקומית בניו יורק פול בראון אמר שעובד בגשר שמקשר בין מנהטן לבין אזור הקווינס וברונקס איתר רכב נטוש, ללא הנהג, והריח ריח חזק של גז. הוא הזעיק מייד את יחידת החבלנים של המשטרה שהחלה לטפל במשאית. לדברי בראון, לוחיות הרישוי של המשאית הן מאריזונה ומדובר ברכב שכור.

עדיין בטראומת ניסיון הפיגוע ב"טיימס סקוור"

לפני כשבועיים וחצי פינתה עיריית ניו יורק את מתחם ה"טיימס סקוור", אחד המקומות ההומים בעולם, בעקבות מכונית חשודה שחנתה בסמוך לכיכר והכילה, על פי הדיווחים, חומרי נפץ, חוטי תיל, בנזין ושעון עצר.

האירוע התרחש סמוך לשעה 18:30 (שעון ניו יורק), אז דיווחו עדי ראייה על עשן העולה מרכב מסוג "ניסאן" שחנה באחד הרחובות הצדדים סמוך לכיכר. חבלנים של משטרת ניו יורק הוזעקו אל הרכב וגילו כי מדובר במטען חבלה רב עוצמה.