שיפור במצבו של הילד שניצל בהתרסקות

פרטים חדשים על זהותו של הילד ההולנדי, רובן בן ה-9, הניצול היחיד בהתרסקות המטוס אמש בטריפולי. מבין ההריסות רובן הקטן זעק למחלצים "הולנד הולנד" ואיבד את הכרתו. הוא יצא עם המשפחה לספארי בדרום אפריקה וכשהתעורר בבית החולים גילה שהוא נותר יתום

בני משפחתו של הניצול היחיד מתאונת המטוס אמש בלוב עושים את דרכם למדינה הצפון-אפריקנית אחרי שהרשויות הודיעו להן על המקרה הטרגי, בו הנכד שלהם רובן וואן אסוב בן ה-9 הוא הניצול היחיד מהתרסקות המטוס של אפריקאיה בטריפולי. בהתרסקות נהרגו 103 נוסעים - כל מי שהיה על המטוס שיצא מיוהנסבורג ללונדון דרך טריפולי, מלבד ילד אחד.

היום מתפרסמים פרטים חדשים על הילד, שמטופל בבית החולים אל-קהדרה שבטריפולי. צוות הרופאים מספר כי הילד בעצמו אמר את שמו "רובן". שר החוץ ההולנדי אישר לעיתון "הגארדיאן" שבני משפחתו של רובן הפצוע בדרכם ללוב.

רובן היה בטיול ספארי בדרום אפריקה עם אחיו אנזו בן ה-11, אמו טרודי בת ה-41 ואביו פטריק בן ה-40. כולם מתו בהתרסקות. בנוסף אליהם, 61 הולנדים נהרגו בהתרסקות המטוס של מטוס אפריקאיה, בטיסה 770.

על פי המידע המגיע מלוב, כשהילד הוצא מההריסות הוא אמר "הולנד הולנד" ואיבד את ההכרה. הרופא בבית החולים שמטפל ברובן אומר שמצבו משתפר.

עדיין לא ברור מה גרם להתרסקות המטוס אמש על מסלול הנחיתה של שדה התעופה בטריפולי. שר התחבורה הלובי אמר כי שתי הקופסאות השחורות של המטוס נמצאו והן יספקו הסברים טכניים או אנושיים, אבל לרובן, שמגלה עכשיו כי איבד את משפחתו - זה כבר לא יעזור.