כך נראה האסון האקולוגי מתחת למים

ענקית הנפט האמריקנית BP שאחראית לדליפת הנפט במפרץ מקסיקו, פרסמה לראשונה וידאו המתעד את המתרחש מתחת למים. בתמונות ניתן לראות את הנפט זורם לתוך הים, 21 ימים לאחר שהחלה הדליפה. בינתיים לא נרשמה הצלחה בניסיונות לעצור את הדליפה הגורמת לאסון האקולוגי החמור ביותר שאירע בארה"ב

תמונות ראשונות: כך נראה האסון האקולוגי החמור ביותר בתולדות ארצות הברית - מתחת למים. כבר יותר מ-21 ימים עברו מאז שהחלה דליפת הנפט במפרץ מקסיקו ועדיין לא הצליחו להפסיק את הזרימה למי הים.

את התמונות צילמה חברת הנפט האמריקנית הענקית BP, האחראית למחדל. הדליפה בצילום, נובעת מצינור שבור בעומק של יותר מקילומטר וחצי מתחת לפני הים. ההערכה היא כי יותר מחמישה עשר מיליון ליטרים של נפט כבר דלפו למימי מפרץ מקסיקו.

חשש מאסון בלתי הפיך

מומחים בארה"ב חוששים כי התפשטות כתם הנפט בעקבות הדליפה החמורה במפרץ מקסיקו תגרום לנזק אקולוגי בלתי הפיך. ההערכה היא כי יותר מ-750 אלף ליטר נפט נשפכים מדי יום לאוקיינוס לאחר פיצוץ באסדת נפט לפני כשבוע והצבא האמריקני כבר נקרא לסייע במניעת האסון.

במקביל הודיע הממשל במדינה על איסור התחלת קידוחים חדשים של בארות נפט, זאת עד אשר יתבררו הסיבות שהובילו לתקלה החמורה.

החשש העיקרי הוא כי כתם הנפט הענקי מסכן מאות מיני עופות, דגים ובעלי חיים נוספים במפרץ הידוע כאחד המקומות העשירים בעולם ביצורים ימיים כגון צדפות וחסילונים.

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק