לעיני המצלמות: הפאדיחה של מערכת הבלמים של וולוו

עשרות צוותי תקשורת התרכזו במרכז הבטיחות של וולוו בגוטבורג שבשוודיה כדי לראות את ההמצאה החדשה - מערכת בלמים שבולמת לבד כדי למנוע אסון. משאית עצומה הוצבה על המסלול, הצלמים התמקמו והתמקדו, מכונית הוולוו יצאה לדרך ובמפתיע התנגשה בעוצמה במשאית. תגובת החברה: "זה לא התנהל כמו שציפינו"

לראות ולא להאמין: מנהלי חברת הרכב השבדית וולוו לא דמיינו לעצמם כמה מביך צפוי להיות טקס השקת מערכת הבלימה החדשה שייצרו. במעמד מכובד של עשרות אנשי תקשורת התרסק הרכב עם המערכת החדשה לתוך משאית - לאחר שלא הצליח לבלום.

האירוע החגיגי נערך השבוע בעיר גוטבורג, במהלכו הייתה אמורה מכונית מסוג וולוו לנסוע לכיוון משאית במהירות ולבלום ברגע האחרון בעזרת מערכת הבלימה המקורית אותה הם משיקים. אך ברגע השיא המשיכה המכונית לנסוע והתנגשה בעוצמה במשאית - לעיני המצלמות.

האנס ניס, האחראי על הבטיחות בחברה נראה קצת מתוח וחש אי-נוחות בשעת ההתרסקות הבלתי צפויה. "אנחנו לא יודעים כרגע מה קרה, אנחנו בודקים את זה עכשיו. אבל כמו שאתם רואים זה לא התנהל כמו שתכננו".

ניס ציין כי המכונית הייתה אמורה לבלום, והדבר הוכח כבר במבחנים קודמים שערכה החברה. "ווידאנו שהמערכת עובדת, היא תמיד עבדה. עכשיו אנחנו חוקרים מה בדיוק השתבש, אבל כרגע אנחנו עוד לא יודעים".

אבל עכשיו בחברה השבדית למדו לקח, שגם אם בחזרות הכול עובד כמו שצריך, למציאות יש חוקים משלה. "לא, המערכת נבדקה, זה חייב להיות משהו שקרה במהלך הניסוי, במעבדה, זה מה שהשפיע על התוצאה, נודיע כשנדע בדיוק מה", סיכם נציג החברה.