רצח אישה בהריון וטען: קולות בראשי אמרו לי לעשות זאת

האם הקולות שבראש הם שהניעו גבר מבריטניה לרצוח באכזריות צעירה בת 21 שהייתה בהריון? כך לפחות טען אלן מקמלן בן ה-54 בפני חבר המושבעים שאמור להחליט האם להרשיע אותו ברצח. לטענתו, הוא ביקר מספר פעמים במשטרה וסיפר שהוא עלול להרוג מישהו, אך השוטרים התעלמו מדבריו, על אף שהציג להם סכין

הייתה בחודש השישי להריונה. קלייר ווילסון (BBC)

לגבר בריטי שהורשע ברציחתה של צעירה בריטית בת 21, מלצרית ב"פיצה האט" שהייתה בחודש השישי להריונה, היה "תירוץ" מאוד משכנע למעשה - "שמעתי בראשי קולות שאמרו לי לפגוע באנשים", כך הוא סיפר לחבר המושבעים ההמום.

אלן מקמלן בן ה-54 הודה בפני חבר המושבעים בהריגתה של קלייר ווילסון, אך טען שלא מדובר ברצח. לטענת מקמלן, הוא פנה טרם ביצוע המעשה אל תחנת המשטרה המקומית והזהיר כי הקולות בראשו מנסים להניע אותו לביצוע מעשה חמור ואף הציג בפני השוטרים סכין שהיה ברשותו - אך אלו, לדבריו, סירבו להתייחס לטענותיו.

על פי כתב האישום, דיווחו עדים לרצח כי מקמלן פשוט עבר ליד ווילסון, עם פנים חתומות, נעץ בה את הסכין והמשיך ללכת בעוד היא צונחת על הרצפה. לדברי העדים מקמלן אפילו לא ניסע לברוח או הראה שמץ של מודעות למעשה הנורא שזה עתה עשה.

סניגוריו של מקמלן טענו בבית המשפט כי בכל פעם שאמר לשוטרים שהוא עומד להרוג מישהו בגלל הקולות, הוא אושפז בבית חולים, שם קיבל טופל פסיכיאטרית באמצעות תרופות ולאחר מכן שוחרר שוב לביתו.

מנגד, טענה התביעה בבית המשפט כי הרופאים שערכו את ההבחנה למקמלן לא מצאו שהוא סובל מסימפטומים פסיכוטיים באשפוזו הראשון, כאשר בביקורים הנוספים לא נמצאה עדות לאבנורמליות בתפיסתו את המציאות. לאחר שנעצר בחשד למעשה הרצח, אמר מקמלן לשוטרים: "שמעתי קולות בראש שאמרו לי לעשות את זה! השארתי את הסכין תקועה בתוכה".

התובעת סיפרה למושבעים כי ביום הרצח לא רצתה הנרצחת לקום לעבודה. "היא הייתה מאוד עייפה בגלל שהתינוק בעט לה בבטן כל הלילה, אבל בסוף החבר שלה שכנע אותה ללכת", אמרה התובעת - החלטה שבסופו של דבר התבררה כגורלית לחייה. המשפט ממשיך להתנהל בימים אלו ואם יורשע צפוי מקמלן למאסר עולם.