בת 17 בגוף תינוקת מחזיקה בסוד הנעורים?

תסתכלו על הילדה שבתמונה, כמה מכם הייתם מנחשים שהיא בת 17? מעט מאוד. ובכל זאת, במידה שהחוקרים יצליחו למצוא את הגן שגרם לה לא להתפתח פיזית, מוטורית והתנהגותית מאז שהייתה בת שנה, אולי נוכל כולנו לגלות מה גורם לתהליך ההזדקנות

ברוק גרינברג, נראית בת 17? (חדשות 2)

ברוק גרינברג אמנם כבר בת 17 ויכולה להחזיק ברישיון נהיגה, אבל היא ממש לא דומה לאף מתבגרת אמריקנית טיפוסית. הנערה מבולטימור נראית ומתנהגת כמו תינוקת בת שנה, כאשר מי שמתפקדת בתור השמרטפית שלה, היא דווקא אחותה הקטנה.

המקרה הנדיר כבש את הכותרות בשנה האחרונה, וכעת המדענים מקווים כי בעזרת ברוק הם יצליחו לבלום את התהליך ממנו חוששים לא מעט אנשים ברחבי העולם. אם מחקר המחלה אכן יצליח, יוכלו המדענים להבין טוב יותר את תהליך ההזדקנות ולבחון דרכים אחרות לטיפול בו.

"אנחנו חושבים שמצבה של ברוק מציב אותנו בפני הזדמנות אמיתית להבין את התהליך", אמר פרופסור ריצ'ארד ווקר מאוניברסיטת פלורידה, שמוביל את צוות החוקרים. "אנחנו סבורים שבגנים שלה יש מוטציה ששולטת בהזדקנות ובהתפתחות שלה, במה שנראה שגרם לקיפאון בזמן הביולוגי שלה".

בשלב זה בודקים את אותה המוטציה המופיעה בגופה של גרינברג גם על עכברים, בתקווה שגם התוצאות הללו יספקו תשובות לשאלה מה גורם להזדקנות. "מבחינה גנטית הם דומים מאוד לבני אדם", אמר אחד החוקרים. "אם נזהה את הגנים המסוימים, נוכל למצוא את הטיפול לשם שיפור האיכות ואורך חיי האדם".

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק