"נרצח" בגרזן - ושב הביתה אחרי 10 שנים

כולם היו בטוחים שזאהו זנשאנג, תושב בייג'ין, נרצח במכת גרזן לפני 10 שנים. ה"רוצח" הורשע ונידון ל-29 שנות מאסר, ואפילו הודה במעשה. אך בראשית החודש הופיע לפתע זנשאנג בפתח ביתו - לתדהמת בני משפחתו. ה"רוצח" שוחרר מיד

ה"נרצח" שב הביתה (רויטרס)

הסיפור הבא נשמע אמנם כמו תסריט לסרט הוליוודי מצליח, אך מסתבר שוב שהמציאות עולה על כל דמיון: זאהו זנשאנג, תושב בייג'ין שבסין, ש"נרצח" לפני כעשור במכות גרזן על ידי אדם אחר - הופיע לפתע בפתח ביתו, כשמשפחתו מתקשה להאמין. ה"רוצח", שנידון למאסר של 29 שנים, שוחרר לחופשי בסוף השבוע.

זאהו זוהיי הורשע לפני כ-10 שנים ברצח זנשאנג לאחר שהשניים התקוטטו. הוא הודה בחקירתו כי שלף גרזן ורצח באמצעותו את זנשאנג. כולם היו בטוחים כי הגופה כרותת הראש שנמצאה בסמוך למקום ההתקוטטות בין השניים כשנה לאחר המקרה הייתה של זנשאנג, ועל בסיס הראיות הורשע זוהיי ברצח.

הופתע להשתחרר מהכלא

אולם, בראשית החודש "חזר לחיים" לפתע זנשאנג וסיפק הסבר לבני משפחתו, שכבר התרגלו לעובדה שהוא אינו. "נמלטתי מזירת הרצח כי חשבתי שפגעתי בזוהיי", סיפר לקרוביו ההמומים. מיד לאחר שהתבררו כל הפרטים, בוטלו האישומים נגד זנשאנג - והוא שוחרר ממאסר.

מעבר לסיפור המופלא, מותחים היום בסין ביקורת קשה על מערכת המשפט במדינה, וטוענים כי מקרים דומים אירעו בעבר. במדינה הקומניסטית מציינים את המקרה האחרון בתור דוגמה לכך שהצדק לא תמיד יוצא לאור וחפים מפשע מוצאים את עצמם מאחורי סורג ובריח על לא עוול בכפם.

 לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק