סטודנטים חולצו רגע לפני שנפלו ממפל גועש

מה שהתחיל כבילוי של שלושה סטודנטים מארצות הברית שיצאו לשחות בנחל, הפך במהרה לערב שהם לא ישכחו לעולם. השלושה חולצו רגעים ספורים לפני שנפלו במורד מפל גועש בגובה של עשרה מטרים. צפו ברגעי ההצלה של הצעירים

שלושה סטודנטים, שני בחורים ובחורה מרוזוול, נכנסו לשכשך בנחל ויקרי שבאזורם. הנחל לא נראה מאיים, המים הזורמים לא עברו אפילו את הברכיים שלהם. אך כשהגיעו הצעירים למרכזו הם הבינו כי זרימת המים חזקה הרבה משחשבו. "לא הערכנו נכון את הזרם בנחל" אמרה ג'ניפר צ'מברס והוסיפה "לפתע מצאנו את עצמנו נלחמים על חיינו".

הצעירים ניסו לחצות את הנחל לצידו השני, שניים מהם אף הצליחו, אך חברם ניקולס סוופס נשאר מאחור כשהוא נאבק על חייו. חבריו של ניקולס תחילה ניסו להוציא אותו מהמים בעזרת ענף, אך כשהבינו חבריו  כי הוא לא יצליח לצאת מהנחל לבד, הם נכנסו בחזרה למים המסוכנים בניסיון לחלצו.

תוכנית ההצלה של החברים האמיצים לא צלחה ושלושתם נתקעו בנחל - צעד אחד לא נכון והם היו עלולים להיסחף עם הזרם ולצנוח במורד המפל הגועש. "החזקתי מעמד ולפתע הראש שלי צלל מתחת למים וניסיתי להילחם בזה למרות שנכנסתי לפאניקה" אמר בובי סטילינגס, אחד הסטודנטים.

הצעירים החזיקו האחד בשני כשהם נלחמים על חייהם, עד שאדם שרץ בסביבה שמע את צעקותיהם והתקשר למשטרה. לאחר 20 דקות מייגעות של מאבק, הגיעו למקום כוחות מכבי האש שזרקו להם מצופים ומשו אותם בבטחה מהמים. שלושת הצעירים יצאו ללא פגע , אולי רק עם זיכרון מר.