אתונה בוערת: עשרות אלפי מפגינים מתעמתים עם שוטרים

השביתה הכללית ביוון גולשת לפסים אלימים. במהלך העימותים במחאה והקיצוצים החדשים כחלק מתכנית ההבראה לכלכלה, נספו 3 מפגינים בהצתה של בנק מרכזי בבירה. צפו באתונה בוערת

המהומות האלימות באתונה על רקע המשבר הכלכלי עולות היום מדרגה: עשרות אלפי מפגינים משולהבים ניסו לפרוץ את שורות כוחות המשטרה והחיילים ששומרים על הפרלמנט, השליכו אבנים ואף בקבוקי תבערה לעבר השוטרים ועל הבניין והמשטרה הגיבה בירי של רימוני גז.

סוכנויות הידיעות מדווחות על 3 הרוגים במהומות. בנוסף, על פי הדיווחים מאתונה, לפחות 20 בני אדם לכודים בתוך בנק שעולה באש סמוך לבניין הפרלמנט היווני.

מדובר בהפגנה הגדולה ביותר ביוון מאז פרוץ המהומות בשבוע שעבר. על פי הדיווחים בכלי התקשורת ביוון, גם בערים אחרות ברחבי המדינה מתעמתים אלפי צעירים עם כוחות המשטרה ומנפצים חלונות ראווה. 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ההפגנות היום פורצות בעיצומה של שביתה כללית עליה הכריזו ארגוני העובדים, זאת על רקע תכנית הקיצוצים שאישרה הממשלה הכוללת קיצוצים חדים במשכורות בשירות הציבורי, בפנסיה וגם הטלת מסים חדשים. מנהיגי הארגונים קראו לצעידה שקטה שתשבית את העיר אבל לא תגרור אותה לאלימות, אך מיעוט מהמפגינים לא שמע להוראות.

בין המפגינים ביוון צצים גם חברי התנועות הקומוניסטיות והסוציאליסטיות שמנסים לנצל את המצב ולהדגיש שהמשבר הכלכלי היווני הוא תוצאה של "מדיניות קפיטליסטית חזירית". מנהיגי התנועות טוענים שהפועלים הם אלו שמשלמים עכשיו את המחיר על בזבוזי הממשל ובמיוחד בעלי ההון חסרי האחריות ביוון.  

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות