צפו: צבא אירן "עושה שרירים" במפרץ הפרסי

טהרן פתחה היום בתרגיל צבאי רחב היקף בו היא צפויה לחשוף מערכות נשק חדשות וספינות צבאיות משוכללות. התרגיל ייערך שמונה ימים ומטרתו, לדברי האירנים, להתכונן ללחימה בים ולהתמודדות עם חדירה עויינת לשטח המדינה. צפו בתמונות ראשונות מהתרגיל

למרות התכנסות ועידת האו"ם נגד הגרעין - אירן לא עוצרת: הרפובליקה האיסלאמית פתחה הבוקר בתרגיל ימי רחב היקף במטרה להתכונן למגננה מהתקפה ימית או חדירה למדינה, כך על פי דבריו של אחד ממפקדי צבא אירן.

התרגיל רחב ההיקף צפוי להימשך שמונה ימים, בשיתוף חיל הים וחיל היבשה של המדינה. במהלכו ייערכו ניסויים בכל נשק חדשים שלא נחשפו עד כה ובספינות מלחמה חדשות, שלדברי מפקדי הצבא, יוצגו לראשונה במהלך התרגיל.

אזור האימונים בו תיערך הדמיית המלחמה הוא המפרץ הפרסי וצפון האוקיינוס ההודי. בתמונות הראשונות של התרגיל ששודרו בטלוויזיה האירנית ניתן לצפות בספינות צוללות ובתירגול פעיל של כוחות היבשה של הצבא.

רק לפני שבועיים: תרגיל צבאי כולל

רק לפני שבועיים נערך תרגיל צבאי חסר תקדים בהיקפו באירן שנקרא "הנביא הגדול 5". במשך שלושה ימים תירגל צבא אירן כוחות אוויר, יבשה וים ואפילו טילי קרקע-קרקע, זאת למורת רוחו הרבה של המערב.ככל הנראה מטרתו של התרגיל היה להראות לעולם את יכולותיה הצבאיות של אירן מתוך כוונה להרתיע מפני תקיפה אפשרית.

"המטרה העיקרית של משחק המלחמה הזה היא לשמר את הביטחון של המפרץ הפרסי", אמר אז גנרל חוסיין סלמי, מפקד בכיר במשמרות המהפכה, לסוכנוות הידיעות האירנית.

תמונות ראשונות: תרגיל הענק של אירן

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק