צרפת: יהודי בן 80 הותקף באלימות

עלייה מדאיגה באנטישמיות בצרפת: חבורת צעירים תקפו באכזריות יהודי בן 80 שהיה בדרכו לבית הכנסת בעיר נים שבדרום צרפת, ואם זה לא מספיק - הם גם הותירו כתובות נאצה על דלת בית הכנסת בעיר. האירוע מדאיג מאוד את אנשי הקהילה היהודית בצרפת שרק לפני שבוע שמעו על תקיפה דומה בעיר שטרסבורג

צרפת: האנטישמיות מרימה ראשה. צילום ארכיון (רויטרס)

שוב תקיפה אלימה על רקע אנטישמי בצרפת: יהודי כבן 80 הותקף על ידי חבורת צעירים בעיר נים, נפצע ופונה לבית החולים המקומי.

על פי הדיווחים בכלי התקשורת בצרפת, הקשיש היהודי היה בדרכו להתפלל בבית הכנסת בשעה שהותקף באכזריות על ידי מספר צעירים. בן ה-80 פונה לטיפול רפואי בבית החולים בעיר, כשמצבו לא ברור. מנהיג הקהילה היהודית בעיר מסר כי בנוסף לתקיפה של הקשיש, רוססו גם כתובות נאצה אנטישמיות דלת בית הכנסת של נים.

התקרית האנטישמית עולה לכותרות בצרפת שבוע בלבד לאחר שגבר עם כיפה הותקף בעיר שטרסבורג על ידי מטורף חמוש בסכין. התוקף נעצר וסיפר בחקירתו שהוא ניסה לעצור "מזימת השתלטות יהודית" על צרפת. מנהיג הקהילה היהודית בשטרסבורג מסר לאחר האירוע בשבוע שעבר כי התקיפות האחרונות מדאיגות מאוד את בני הקהילה.

צרפת היא מדינתם של אחת הקהילות היהודיות הגדולות ביותר באירופה - 500 אלף יהודים מתגוררים במדינה. לאחרונה גברו העימותים בין אנשי הקהילה היהודית בצרפת ובין אנשי הקהילה המוסלמית, קהילה גדולה במיוחד המונה לפחות שישה מיליון בני אדם.