נעצר בעל מכונית התופת מניו יורק

משטרת ניו יורק הצליחה לעצור את שאחזאד פייסל, אזרח אמריקני ממוצא פקיסטני, בחשד שהוא האיש שניסה לפוצץ את מכונית התופת בטיימס סקוור בתחילת השבוע. ברשויות הביטחון בארה"ב הסתמכו על צילומי מצלמות האבטחה מהכיכר, ואמרו כי פייסל רכש את מכונית התופת לפני כשלושה שבועות

כלי התקשורת בארה"ב מדווחים כי נעצר חשוד ראשון במעורבות בניסיון הפיגוע בטיימס סקוור במנהטן ביום ראשון: הבעלים של מכונית התופת שאותרה בלב ניו יורק.

העצור הוא שאחזאד פייסל, אזרח אמריקני ממוצא פקיסטני, שרכש את המכונית שבתוכה אותר מטען הנפץ במזומן לפני כשלושה שבועות בקונטיקט. משטרת ניו יורק הצליחה לעצור את החשוד לאחר שפענחה את צילומי האבטחה מהכיכר, צילומים בהם נראה פייסל בקרבת מכונית התופת ומתנהג באופן חשוד.

החשוד נעצר הלילה בשדה התעופה ג'ון פ. קנדי בני יורק, לאחר שככל הנראה ניסה להימלט מארצות הברית משום שהבין שכוחות הביטחון נמצאים בעקבותיו. לאחרונה חזר פייסל משהות בת 5 חודשים בפקיסטן, שם נמצאת אשתו, אולם לא ברור אם התכוון לשוב לשם ולכן הגיע לשדה התעופה.

בשעות הקרובות צפויות הרשויות בארה"ב לחשוף פרטים נוספים על מעצר החשוד ועל התקדמות חקירת ניסיון הפיגוע.

הטליבאן לוקח אחריות

מספר שעות לאחר ניסיון הפיגוע פרסם הטליבאן נטילת אחריות: אנחנו אלה שניסינו לפוצץ את מכונית התופת בטיימס סקוור. בקטע וידאו שהועלה לאתר יו-טיוב צולם קארי חוסיין מסוד, מבכירי הטאליבן בפקיסטן, כשהוא אומר כי "אנחנו גאים לקחת את האחריות המלאה למתקפה על ארצות הברית".

בהמשך הסרטון מפרט מסוד את הסיבות שהובילו את ארגונו להוציא לפועל את המתקפה. "מכונית התופת היא דרכנו לנקום את מותם של ארבעה מבכירי המוג'הידין שנהרגו לאחרונה בעירק על ידי כוחות ארה"ב", אמר מסוד, "הפיגוע הוא נקמתנו על ההתערבות ומעשי הטרור שארה"ב מבצעת במדינות המוסלמיות בכלל, ובפקיסטן בפרט", הוסיף.

בכיר הטליבאן הזהיר כי ארגונו ימשיך וינסה להכות בארצות הברית. "אם נאט"ו ומועצת הביטחון של האו"ם לא יתנצלו בפנינו על מעשי הטבח שארצות הברית אחראית להם בעירק, פקיסטן ואפגניסטן, הם צריכים לצפות בעזרת השם להרס רב בשטחם", סיכם.

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק