הענן חוזר? אירלנד מבטלת טיסות

כשבועיים לאחר תום המשבר האווירי, מבטלת אירלנד טיסות ושוקלת לסגור את המרחב האווירי בשל ענן אפר נוסף מאיסלנד. גם בבריטניה עוקבים בדאגה אחרי המצב כדי להיערך בהתאם, אך מרגיעים: הטיסות בינתיים יתקיימו כסדרן

ענן האפר הוולקני ממשיך לעשות בעיות (AP)

רשות התעופה של אירלנד הודיעה הלילה כי ייתכן שמחר יוכרז המרחב האווירי של המדינה כאזור אסור לטיסה בעקבות ענן האפר הוולקני מאיסלנד שעושה את דרכו לאזור. ההודעה יצאה בעקבות מידע חדש שהתקבל ממרכז הייעוץ לאפר וולקני במדינה.

בינתיים ביטלה חברת "אייר אראנן" האירית את הטיסות שלה מחר מדבלין למספר שדות תעופה ברחבי המדינה. גם בבריטניה צפויים לבצע הערכת מצב של הטיסות לשכנה וממנה מחר בשעות הבוקר. עם זאת, דובר מטעם רשות התעופה הבריטית הבהיר כי בכל מקרה האזור האווירי של בריטניה יישאר פתוח והטיסות מהממלכה לנקודות שונות באירופה, למעט אירלנד, לא צפויות להיפגע.

"המידע העדכני ביותר שיש לנו הוא שחלק מהאפר הוולקני מתקדם לעבר המדינה ואנחנו מודאגים ממה שהרוחות יכולות לעשות בפיזורו באוויר", אמרה מנכ"לית רשות התעופה האירית אימון ברנן. "נכון לשעה זו יש כמות מינימלית של אפר במרחב האווירי של אירלנד ואם זה ימשיך במהלך השעות הקרובות לא תהיה לנו בברירה, אלא להכריז על אזור ללא תעופה", הוסיפה ברנן.

השמחה הייתה מוקדמת מדי?

רק לפני כשבועיים, אחרי קרוב לשבוע של כאוס מוחלט בתעופה האירופית, נראה היה כי המשבר החמור שנוצר בגלל ענן האפר הוולקני האיסלנדי הסתיים.

ברחבי העולם נשמו לרווחה כאשר הודיעה בריטניה על פתיחת שדות התעופה במדינה ועל חידוש הטיסות ברוב המרחב האווירי של הממלכה. מיד לאחר החדשות הטובות החלו ההמונים שנתקעו במקומות שונים באירופה לנסות ולשוב לביתם.

גם בנתב"ג חזרו לשגרה לאחר המתנה מורטת עצבים. כעת, ייתכן שאלה שמתכוונים לטוס לאירלנד בקרוב יצטרכו לכסוס את הציפורניים.

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק


משבר אווירי - סיקור מיוחד:

תיעוד מיוחד: ענן האפר - מלמעלה

ענן האפר מאיים על איטליה וספרד

האו"ם: ענן האפר - סכנה בריאותית

המשבר האווירי הגדול מאז 11/9

ענן אפר וולקני מאיים על אירופה