בריטניה: בת 3 ניצחה את הסרטן הנדיר בעולם

פעוטה בריטית הפתיעה בענק את עולם הרפואה כשהצליחה להחלים מסרטן נדיר בניגוד לכל התחזיות. בעזרת טיפול ניסיוני שהוענק לה, הצטמצם הגידול מהר מאוד לשליש עד שהרופאים הצליחו להסיר אותה בקלות. כעת ינסו חוקרים בריטים להבין כיצד ניתן ללמוד מהמקרה הפרטי של הפעוטה כדי להציל עוד ילדים בעתיד

טיגן, אנג'לינה וכריס ברגעים השמחים שאחרי ההחלמה (דיילי מייל)

בחרה בחיים: פעוטה בת 3 מבריטניה עשתה את הבלתי יאמן כשהצליחה להתגבר על סרטן בבטנה שנחשב לנדיר ביותר בעולם  - והכל בזכות הימור שלקחו הוריה שהחליטו לאפשר לה לקבל טיפול ניסיוני שטרם נבחן בעבר ולהציל את חייה.

הגידול בבטנה של טיגן לין קיו בת ה-3 היה כל כך גדול עד כדי כך שאמה אמרה שהיא נראית בהריון. מדובר בגידול שאובחן עד היום בסך הכל בשני ילדים בעולם.

הוריה של הפעוטה, אנג'לינה וכריס בני ה-27, גילו את הגידול בחודש יולי האחרון כשבתם הרבתה לבכות בגלל מיחושים. "טיגן תמיד התלוננה על כאבי בטן כך שבהתחלה לא כל כך התייחסנו", אמרה אנג'לינה, "אבל בשלב מסוים שמתי לב שהבטן שלה נורא נפוחה, בפרופורציה לא הגיונית".

מדובר בגידול שגודלו תחילה מזכיר שקית סוכר קטנה, בתוך הטבור עצמו, עד שלבסוף שהוא מגיע למימדים עצומים שכבר פוגעים במערכות הגוף החיוניות ומסכנים את חיי החולה.

הוריה של טיגן עמדו בפני דילמה לא פשוטה - האם לנסות טיפול חדשני שטרם נבדק בעבר או לבחור באחר שייתכן מאוד שלא ישפר את מצבה. לבסוף הפור נפל. בני הזוג החליטו לקחת סיכון ובחרו בטיפול שבסופו של דבר הציל את הפעוטה.

המתנה של סנטה קלאוס - החיים

טיגן אושפזה מיד לאחר האבחון בבית חולים לילדים, שם היא קיבלה את הטיפול הניסיוני בתוספת כמויות אדירות של כימותרפיה. לפני וגם אחרי הטיפול היא נותחה כאשר הרופאים מנסים להסיר חלק מהגידול ולעכב את התפתחותו.

אחרי הטיפול הראשון החל הגידול להתכווץ, ואז בזכות מאבק אדיר של הפעוטה למען החיים, אחרי שלושה סבבים של טיפולי כימותרפיה, קטן הגידול ביותר מחצי. אחרי שלושה טיפולים נוספים המצב נראה אופטימי מאי פעם.

ברגע שהתכווץ הגידול, היו הרופאים מסוגלים להסיר אותו מתוך הגוף ולמנוע ממנו להמשיך ולהתפתח. כך, נכנסה טיגן לניתוח האחרון ב-21 בדצמבר ושוחררה לביתה עוד לפני חג המולד, כשסנטה קלאוס מביא לה את המתנה הטובה ביותר שילדה יכולה לקבל - החיים.

עכשיו טיגן הקטנה היא מושא המחקר של מחקרים רבים בתחום הסרטן שינסו להבין מתהליך ההתאוששות שלה כיצד ניתן יהיה להציל בעתיד פעוטות נוספים שעשויים לחלות בסרטן הנדיר. "אין לי ספק שאם היא לא הייתה מקבלת את הטיפול הניסיוני, טיגן לא הייתה איתנו היום", סיכם אביה כריס בשמחה.