משטרת ניו יורק בודקת את הקשר של סאות'פארק למכונית התופת

במשטרת ניו יורק עדיין לא יודעים בברור מי עומד מאחורי הנחת המטען שהסעיר את התפוח הגדול ובודקים שלל כיווני חקירה. כיוון אחד הוא הקשר של סדרת האנימציה "סאות'פארק" שהציגה באור מגוחך את הנביא מוחמד. מוקדם יותר נטל ארגון הטאליבן אחריות על ניסיון הפיגוע, אך במשטרת ניו יורק לא ממהרים להתייחס לכך ברצינות

המשטרה בניו יורק עדיין לא הודיעה מי עומד מאחורי ניסיון הפיגוע בטיימס סקוור, אך מספר כיוונים נחקרים בניסיון להגיע לקצה חוט - כולל הקשר לסדרת הטלוויזיה הפופולרית "סאות'פארק".

עיתון הניו יורק פוסט מפרסם כי מפקד משטרת ניו יורק לא שולל את האפשרות כי יעד ניסיון הפיגוע הוא משרדי חברת "ויאקום" הנמצאים בסמוך למקום בו חנתה מכונית התופת. בבעלות המשרדים רשת הטלוויזיה, "קומדי סנטרל", אשר משדרת את סדרת האנימציה "סאות'פארק". הסדרה הציתה את זעם המוסלמים באחד הפרקים האחרונים ששמה ללעג את הנביא מוחמד כשהציגה אותו בחליפת דב.

על פי העיתון ישראל היום, איומים על יוצרי הסדרה הופיעו בשבוע שעבר באתר אינטרנט איסלאמי בניו יורק. במקביל, אדם בשם קארי חוסיין מחסוד, בכיר בארגון הטליבאן קיבל על עצמו את האחריות בסרטון שהועלה לאתר האינטרנט יוטיוב. עם זאת, לא ברור עד כמה מהימנה לקיחת אחריות זו.

המשטרה: אין הוכחה שהטליבאן אחראי לניסיון הפיגוע

למרות נטילת האחריות של ארגון הטאליבאן הפקיסטני, אמרו אמש במשטרת ניו יורק (NYPD) כי לא נמצאו סממנים על גבי המטען, שמעידים שהמטען נותר בידי אנשי הטאליבן.

מפקד משטרת העיר ניו-יורק ריי קלי, אמר כי הארגון שבחר להציב את מכונית התופת שהתגלתה לפנות בוקר בעיר, "רצה לגרום לתוהו ובוהו בעיר, ולפגוע בכמה שיותר אנשים". לדבריו, "ניסיון הפיגוע שאירע לפנות מבוקר הוא תזכורת לכך שניו יורק היא מטרה עבור אותם ארגונים מזיקים".

מוקדם יותר פרסם ארגון הטאליבן הודעה שבה הודה: אנחנו אלה שניסינו לפוצץ את מכונית התופת בטיימס סקוור. בקטע וידאו שהועלה לאתר יו-טיוב, צולם קארי חוסיין מסוד, מבכירי הטאליבן בפקיסטן אומר כי "אנחנו גאים לקחת את האחריות המלאה למתקפה על ארצות הברית".

בהמשך הסרטון מפרט מסוד את הסיבות שהובילו את ארגונו להוציא לפועל את המתקפה. "מכונית התופת היא דרכנו לנקום את מותם של ארבעה מבכירי המוג'הידין שנהרגו לאחרונה בעירק על ידי כוחות ארה"ב", אמר מסוד, "הפיגוע הוא נקמתנו על ההתערבות ומעשי הטרור שארה"ב מבצעת במדינות המוסלמיות בכלל, ובפקיסטן בפרט, הוסיף.

מטרת הפיגוע: נקמה בארצות הברית

מסוד מזהיר כי ארגונו ימשיך וינסה להכות בארצות הברית. "אם נאט"ו ומועצת הביטחון של האו"ם לא יתנצלו בפנינו על מעשי הטבח שארצות הברית אחראית להם בעירק, פקיסטן ואפגניסטן, הם צריכים לצפות בעזרת השם להרס רב בשטחם", סיכם.

משטרת ניו יורק פינתה הבוקר (שעון ישראל) את מתחם ה"טיימס סקוור", אחד המקומות ההומים בעולם, בעקבות מכונית חשודה שחנתה בסמוך לכיכר והכילה, על פי הדיווחים, חומרי נפץ, חוטי תיל, בנזין ושעון עצר. טרם ברור האם מדובר בניסיון לבצע פיגוע על רקע לאומני או פלילי.

האירוע התרחש סמוך לשעה 18:30 (שעון ניו יורק), אז דיווחו עדי ראייה על עשן העולה מרכב מסוג "ניסאן" שחנה באחד הרחובות הצדדים סמוך לכיכר. חבלנים של משטרת ניו יורק הוזעקו אל הרכב וגילו: מדובר במטען חבלה רב עוצמה.

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק