משטרת ניו יורק: "ארגון הטאליבן לא עומד מאחורי ניסיון הפיגוע"

למרות נטילת האחריות מצד ארגון הטאליבן, בדיקה של משטרת ניו יורק העלתה כי אין סממנים לכך שהמטען נוצר על ידי אנשי הטאליבן. "מישהו ניסה ליצור תוהו ובבוהו בעיר ולייצר כמה שיותר נפגעים", אמר נציב המשטרה

האם ארגון הטאליבן מיהר לקחת קרדיט לא לו? כמעט יממה אחרי ניסיון הפיגוע שעלול היה להרעיד את ניו יורק, המשטרה עדיין לא יודעת להצביע על הארגון שעומד מאחוריו. למרות נטילת האחריות של ארגון הטאליבן הפקיסטני, אומרים הערב במשטרת ניו יורק (NYPD) כי לא נמצאו סממנים על גבי המטען, שמעידים שהמטען נותר בידי אנשי הטאליבן.

מפקד משטרת העיר ניו-יורק ריי קלי, אמר הערב כי הארגון שבחר להציב את מכונית התופת שהתגלתה לפנות בוקר בעיר, "רצה לגרום לתוהו ובוהו בעיר, ולפגוע בכמה שיותר אנשים". לדבריו, "ניסיון הפיגוע שאירע לפנות מבוקר הוא תזכורת לכך שניו יורק היא מטרה עבור אותם ארגונים מזיקים".

מוקדם יותר פרסם ארגון הטאליבן הודאה שבה הודה: אנחנו אלה שניסינו לפוצץ את מכונית התופת בטיימס סקוור. בקטע וידאו שהועלה לאתר יו-טיוב, צולם קארי חוסיין מסוד, מבכירי הטאליבן בפקיסטן אומר כי "אנחנו גאים לקחת את האחריות המלאה למתקפה על ארצות הברית".

בהמשך הסרטון מפרט מסוד את הסיבות שהובילו את ארגונו להוציא לפועל את המתקפה. "מכונית התופת היא דרכנו לנקום את מותם של ארבעה מבכירי המוג'הידין שנהרגו לאחרונה בעירק על ידי כוחות ארה"ב", אמר מסוד, "הפיגוע הוא נקמתנו על ההתערבות ומעשי הטרור שארה"ב מבצעת במדינות המוסלמיות בכלל, ובפקיסטן בפרט, הוסיף.

מטרת הפיגוע: נקמה בארצות הברית

מסוד מזהיר כי ארגונו ימשיך וינסה להכות בארצות הברית. "אם נאט"ו ומועצת הביטחון של האו"ם לא יתנצלו בפנינו על מעשי הטבח שארצות הברית אחראית להם בעירק, פקיסטן ואפגניסטן, הם צריכים לצפות בעזרת השם להרס רב בשטחם", סיכם.

משטרת ניו יורק פינתה הבוקר (שעון ישראל) את מתחם ה"טיימס סקוור", אחד המקומות ההומים בעולם, בעקבות מכונית חשודה שחנתה בסמוך לכיכר והכילה, על פי הדיווחים, חומרי נפץ, חוטי תיל, בנזין ושעון עצר. טרם ברור האם מדובר בניסיון לבצע פיגוע על רקע לאומני או פלילי.

האירוע התרחש סמוך לשעה 18:30 (שעון ניו יורק), אז דיווחו עדי ראייה על עשן העולה מרכב מסוג "ניסאן" שחנה באחד הרחובות הצדדים סמוך לכיכר. חבלנים של משטרת ניו יורק הוזעקו אל הרכב וגילו: מדובר במטען חבלה רב עוצמה.

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק