הרומן של אובמה: היה או לא היה?

כלי התקשורת בארה"ב לא קופצים על ה"חשיפה" של "הנשיונל אינקוויירר", לפיה ניהל הנשיא האמריקני רומן עם מתנדבת במטה הבחירות שלו לתפקיד הסנטור של אילינוי. אפילו רשת "פוקס", שנודעת בשנאה יוקדת כלפי אובמה, לא מדווחת על הפרשה. מוניקה לוינסקי בכוננות

אז האם הנשיא האמריקני ברק אובמה ניהל רומן חוץ לנישואים כשהיה מועמד לתפקיד סנטור? כנראה שהפעם, בניגוד למקרה ביל קלינטון ומוניקה לווינסקי, נצטרך לגדוע את הסנסציה באיבה.

בסוף השבוע פרסם הצהובון "הנשיונל אינקוויירר" כי אובמה, אז במרוץ לתפקיד הסנטור של מדינת אילינוי, ניהל רומן עם ורה בייקר, מנהלת הכספים הראשית במטה הבחירות שלו. עם זאת, אף כלי תקשורת בארה"ב לא סיקר את הפרשה או אפילו הזכיר אותה.

גם הנהג שכביכול הסיע את שני המאהבים באותו הלילה לפני שש שנים לא הגיב עדיין ל"האשמות" כלפי הנשיא האמריקני. אפילו רשת "פוקס", שידועה בשנאתה העזה כלפי הדמוקרטים, לא פרסמה דבר אודות הנושא.

השקט שלפני הסערה

בסוף השבוע געשה ארצות הברית בעקבות הפרסום בצהובון לפיו הנשיא אובמה ניהל רומן עם צעירה שעבדה בהתנדבות בקמפיין שלו לסנאט לפני כשש שנים. התחקיר, שנערך במשך כמעט שנתיים, חשף, לכאורה, פרטים מרעישים מפגישה לילית סוערת בין אובמה למתמחה שלו.

על פי ה"תחקיר", בשנת 2004 הגיעה בייקר לבית המלון בו שהה אובמה באחד מלילות הקמפיין, ואף קיימת קיימת קלטת אינטימית של השניים.

זאת ועוד, דווח במגזין, כי אנשיו של אובמה הציעו לתחקירנים כסף רב על מנת להשתיק את הפרשה ולא לפרסם אותה. הדיווח במגזין, שהוביל גם את הדיווחים בארצות הברית בפרשיית המין המסעירה של שחקן הגולף טייגר וודס, עורר סערה רבתי בכלי תקשורת רבים בעולם.

בשנת 2008, אז היה אובמה בשיאו של קמפיין הנשיאות שלו, נפוצו שמועות בדבר רומן שקיים עם אישה מחוץ לנישואין, אך הן התפוגגו בשל חוסר ראיות. היום אומרים בוושינגטון כי מדובר בתחקיר מבוסס, שארך שנתיים מלאות. בייקר עצמה, אגב, הכחישה נחרצות את קיום הרומן עם הנשיא.