ארגון הטאליבן לקח אחריות על ניסיון הפיגוע בטיימס סקוור

קארי חוסיין מסוד, בכיר בארגון הטאליבן בפקיסטן, לוקח אחריות על ניסיון הפיגוע בטיימס סקוור. "אני גאה לקחת אחריות מלאה", אמר מסוד, "הפיגועים האלה הגיעו כנקמה על הריגת בכירים במוג'הידין". מסוד הוסיף כי ארה"ב צריכה לצפות לנסיונות נוספים לפגוע בשטחה, עד שתתנצל על מעשי הטבח שביצעה בפקיסטן ובעירק

הטאליבן מודה: אנחנו אלה שניסינו לפוצץ את מכונית התופת בטיימס סקוור. בקטע וידאו שהועלה לאתר יו-טיוב, הודה קארי חוסיין מסוד מבכירי הטאליבן בפקיסטן, "אנחנו גאים לקחת את האחריות המלאה למתקפה על ארה"ב".

בהמשך הסרטון מפרט מסוד את הסיבות שהובילו את ארגונו להוציא לפועל את המתקפה. "מכונית התופת היא דרכנו לנקום את מותם של ארבעה מבכירי המוג'הידין שנהרגו לאחרונה בעירק על ידי כוחות ארה"ב", אמר מסוד, "הפיגוע הוא נקמתנו על ההתערבות ומעשי הטרור שארה"ב מבצעת במדינות המוסלמיות בכלל, ובפקיסטן בפרט, הוסיף.

מסוד מזהיר כי ארגונו ימשיך וינסה להכות בארה"ב. "אם נאט"ו ומועצת הביטחון של האו"ם לא יתנצלו בפנינו על מעשי הטבח שארה"ב אחראית להם בעירק, פקיסטן ואפגניסטן, הם צריכים לצפות בעזרת השם להרס רב בשטחם", סיכם.

הבוקר: מכונית תופת בלב ניו יורק

משטרת ניו יורק פינתה הבוקר (שעון ישראל) את מתחם ה"טיימס סקוור", אחד המקומות ההומים בעולם, בעקבות מכונית חשודה שחנתה בסמוך לכיכר והכילה, על פי הדיווחים, חומרי נפץ, חוטי תיל, בנזין ושעון עצר. טרם ברור האם מדובר בניסיון לבצע פיגוע על רקע לאומני או פלילי.

האירוע התרחש סמוך לשעה 18:30 (שעון ניו יורק), אז דיווחו עדי ראייה על עשן העולה מרכב מסוג "ניסאן" שחנה באחד הרחובות הצדדים סמוך לכיכר. חבלנים של משטרת ניו יורק הוזעקו אל הרכב וגילו: מדובר במטען חבלה רב עוצמה.

ראש העיר: "איננו יודעים מי עומד מאחורי הכנת מכונית התופת"

ראש עיריית ניו יורק, מייקל בלומברג, אישר במסיבת עיתונאים כי חומרי נפץ חשודים נמצאו במכונית בטיימס סקוור. "התחלנו בבדיקה של כל מצלמות האבטחה במקום", אמר ראש העיר. "עדיין איננו יודעים מי עומד מאחורי הכנת מכונית התופת ועדיין לא נעצרו חשודים. השוטרים עשו את שמוטל עליהם, את מה שהם התאמנו בשבילו זמן רב, ועשו מלאכתם נאמנה כך שאף אדם לא נפגע".

הנשיא ברק אובמה שיבח את התנהלות כוחות הביטחון באירוע וביקש להודות לאנשי המשטרה שפעלו במהירות. "הם עשו עבודה מצוינת", נמסר בהודעה שפרסם הבית הלבן.

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק