ניו יורק: מכונית תופת נוטרלה בטיימס סקוור

כוחות הביטחון בניו יורק איתרו בשעות האחרונות רכב חשוד במרכז מנהטן ובו חומרי נפץ, בנזין וחוטי תיל. לאחר שהמשטרה עצרה את התנועה בכיכר המפורסמת ופינתה את האנשים מהמקום, הצליחו החבלנים של משטרת ניו יורק לפרק את מכונית הנפץ. ראש העיר: "נמנע פיגוע גדול", המושל: "זה אקט של טרור"

פאניקה בלב מנהטן: משטרת ניו יורק פינתה הבוקר (שעון ישראל) את מתחם ה"טיימס סקוור", אחד המקומות ההומים בעולם, בעקבות מכונית חשודה שחנתה בסמוך לכיכר והכילה, על פי הדיווחים, חומרי נפץ, חוטי תיל, בנזין ושעון עצר. טרם ברור האם מדובר בניסיון לבצע פיגוע על רקע לאומני או פלילי.

האירוע התרחש סמוך לשעה 18:30 (שעון ניו יורק), אז דיווחו עדי ראייה על עשן העולה מרכב מסוג "ניסאן" שחנה באחד הרחובות הצדדים סמוך לכיכר. חבלנים של משטרת ניו יורק הוזעקו אל הרכב וגילו: מדובר במטען חבלה רב עוצמה.

"19 ליטר של גז ברכב"

אנשי הביטחון נטרלו את המטען תוך זמן קצר וחסמו את התנועה באזור כולו. אל הכיכר זרמו מאות שוטרים, מכבי אש, סוכני FBI וכוחות לוחמה בטרור, מחשש שמדובר בניסיון פיגוע גדול למדי. במקביל נמשכים הניסיונות לאתר מכוניות תופת נוספות או מטעני חבלה נוספים.

האירוע הדרמטי החל בעקבות דיווחים של עוברי אורח על מכונית מסוג "ניסאן פאת'פיינדר" שהחלה להעלות עשן. במקביל סיפרו עדי ראייה על גבר אלמוני שיצא מהרכב ונמלט מהמקום, אך הדיווח טרם אומת. ריי קלי, מפכ"ל המשטרה בעיר, אמר במסיבת עיתונאים ב"טיימס סקוור" כי במצלמות האבטחה הממוקמות סביב הכיכר לא אותר בשלב זה גבר שיצא מהרכב ורץ. "הרכב הכיל 19 ליטר של גז ושני שעונים עם סוללות אלקטרוניות", הוסיף מפכ"ל המשטרה.

ראש העיר: "איננו יודעים מי עומד מאחורי הכנת מכונית התופת"

ראש עיריית ניו יורק, מייקל בלומברג, אישר במסיבת עיתונאים כי חומרי נפץ חשודים נמצאו במכונית בטיימס סקוור. "התחלנו בבדיקה של כל מצלמות האבטחה במקום", אמר ראש העיר. "עדיין איננו יודעים מי עומד מאחורי הכנת מכונית התופת ועדיין לא נעצרו חשודים. השוטרים עשו את שמוטל עליהם, את מה שהם התאמנו בשבילו זמן רב, ועשו מלאכתם נאמנה כך שאף אדם לא נפגע".

הנשיא ברק אובמה שיבח את התנהלות כוחות הביטחון באירוע וביקש להודות לאנשי המשטרה שפעלו במהירות. "הם עשו עבודה מצוינת", נמסר בהודעה שפרסם הבית הלבן.

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק