ישראל מככבת בתערוכה העולמית בסין

גאווה ישראלית: לקראת התערוכה הבינלאומית הגדולה בעולם שתיפתח בסוף השבוע בשנגחאי, קבלו הצצה ראשונה לפיתוחים האחרונים מרחבי העולם. על פי המארגנים והכתבים הזרים, הביתן הישראלי הוא אחד הביתנים המעניינים והבולטים בתערוכה. צפו בתמונות מסין

מי שנקלע לתערוכת אקספו הבינלאומית שתיפתח בסוף השבוע הקרוב בסין, עשוי לחשוב שהוא נקלע לכוכב אחר. אך בניגוד לכוכב שבו אנו חיים מדובר בכוכב ידידותי לסביבה, עם שפע של צבעים, צורות וחומרים שהובאו לשנגחאי מ-192 מדינות שונות מסביב לעולם.

הביתן הישראלי הוא אחד הביתנים הבולטים בתערוכה, שגורם ללא ספק לתחושת "גאווה ישראלית". העיצוב של הביתן עצמו, המשלב זכוכית ואבן, הוא סמל לשיתוף פעולה בין תרבותי לדברי האדריכלים. הביתן, שנישא לגובה של 63 מטרים, בולט מאוד בחלקה המזרחי של התערוכה העצומה.

שנגחאי מכריזה : עיר טובה יותר - חיים טובים יותר

התערוכה, שבה מוצגים הפיתוחים האחרונים של המדינות ברחבי העולם, נערכת השנה תחת הכותרת "עיר טובה יותר, חיים טובים יותר" ותימשך עד לחודש אוקטובר. המדינות מציגות בה בנייה עירונית משופרת, שחיה בהרמוניה עם הסביבה, מנצלת את השטח בצורה יעילה יותר ומשמרת את איכות החיים אליה התרגלנו.

כל מדינה מציגה כאמור את החידושים האחרונים שיוצרו בתחומה. הישראלים מציגים יחסים בין-אישיים טובים יותר בין מסורות שונות, והבריטים יצרו מעין מוזיאון-ספריה לכל זרעי העולם. אבל אחד הפיתוחים המעניינים מגיע מכיוון המארחת הסינית שמציגה את דירות הקפסולה שתתקבל בברכה בדירות הסטודנטים הצפופות בתל אביב. הדירות המינימליסטיות מנצלות את המרחב מבלי להשאיר אף סנטימטר מיותר.

מצוקת הקרקעות הביאה את האנושות לאמץ את סגנון המחיה העירוני. אם לפני 210 שנה רק 2% מהאוכלוסייה העולמית התגוררה בערים, מאה שנים אחר כך, המספר גדל ל-30%. החל משנת 2000, יותר מ-50% מתושבי כדור הארץ מתגוררים באזורים האורבניים והתחזיות צופות ש-55% אחוזים מהאוכלוסייה העולמית תצטופף בכרך, ובשנחאי כבר מציעים פתרונות יצירתיים.