צפו: קרב ביצים ועשן בפרלמנט האוקראיני

מחאה פרלמנטרית יוצאת דופן: הפרלמנט באוקראינה הפך הבוקר לזירת קרב של ממש, אחרי שההנהגה בראשותו של ינוקוביץ' העבירה החלטה שמאשרת את המשך הנוכחות הצבאית הרוסית במדינה עד 2042 לכל הפחות. "ההחלטה הועברה בגניבה", אמרו באופוזיציה - והחלו לזרוק ביצים ורימוני עשן אל עבר הפרלמנט. כך זה נראה

החלטתו של ראש ממשלת אוקראינה ויקטור ינוקוביץ' להשאיר את כוחות צבא רוסיה במדינה עד שנת 2042 - גרמה לחברי הפרלמנט האוקראיני ולאורחים שהגיעו לצפות בהצבעה להתנהג הבוקר כמו אחרון אוהדי הכדורגל הפרועים ברחבי העולם.

לאחר שההחלטה עברה ברוב קולות, החלו הצופים להתפרע באולם הפרלמנט והחלו לזרוק ביצים ורימוני עשן אל עבר המחוקקים. ואם לא די בכך, תוך כדי זריקת הביצים והבעת המחאה, החלו גם מהומות אלימות בין התומכים בהצעת החוק למתנגדיהם. כל זאת בעוד שמחוץ לאולם הפרלמנט התגודדו אלפי בני אדם שמחו על ההחלטה.

ולדימיר ליטווין, יו"ר הפרלמנט באוקראינה, הגיע מוכן מבעוד מועד והגן על עצמו מהביצים שהושלכו לעברו באמצעות מטריה. חברי האופוזיציה האשימו את חברי הקואליציה בכך שגרמו להעברת ההחלטה בהיחבא, מבלי לאפשר להם להתנגד להחלטה, וזה מה שגרם לרוחות להתלהט.