הילד שמזדקן הרבה יותר מהר מכולנו

בזמן שמרבית חבריו משתוללים בחוץ, נאלץ הארי לבלוע משככי כאבים. הבריטי בן ה-11 הוא אחד הבודדים בעולם הסובלים מתסמונת פרוגריה שגורמת להזדקנות מואצת של הגוף. למרות העובדה שימיו ספורים, מתעקש הארי לשמור על אופטימיות ומקווה שסיפורו יגרום לציבור להבין יותר את המחלה הקשה

ילד מזדקן. הארי קראוטר (dailymail)

הוא עדיין לומד בבית ספר יסודי ונהנה לטפס על עצים, אבל הארי קראוטר ממש לא דומה לשאר הילדים. הבריטי בן ה-11 הוא אחד הבודדים בעולם הסובלים מתסמונת פרוגריה, מחלה גנטית נדירה שגורמת לגופו להזדקן בקצב מואץ המהיר פי חמישה ביחס לאנשים בריאים.

בזמן שחבריו משתוללים בחוץ, נאלץ הארי לבלוע משככי כאבים באופן קבוע. עורו דליל, שיערו גדל לאט מאוד והוא סובל מדלקות ומחלות האופייניות יותר לגיל הפנסיה.

כבר בגיל שנה הבחינו ההורים שבנם הפעוט לא נראה כמו חבריו, אך הרופאים התקשו לקבוע את הסיבה לכך. רק שש שנים מאוחר יותר, לאחר שראו בני המשפחה סרט תעודה על ילדה במצב דומה להארי הם מיהרו למומחים ואלה אישרו כי אכן מדובר במחלה הקשה. "בכינו לא מעט ושאלנו את עצמנו: 'למה אנחנו'", סיפרה אמו שרון לכלי התקשורת בממלכה. " אבל אנחנו צריכים לזכור שהוא הולך, מדבר ולומד. זה רק הגוף שלו שקצת שונה".

שרון ובעלה הפנימו שהזמן שנשאר לבנם לחיות קצר וכי מרבית החולים הלכו לעולמם עוד לפני שחגגו את יום הולדתם ה-20. כעת הם והארי האמיץ מנסים לעורר מודעות בקרב הציבור לגבי התסמונת הנדירה. "אני יכול לעשות הרבה דברים שילדים אחרים יכולים לעשות, אבל לפעמים אני נאלץ להפסיק כי כואב לי", מעיד הילד. "זה בעיקר מציק ללכת לבתי חולים ומרגיז אותי שאנשים שלא מכירים אותי לא מפסיקים לבהות בי".

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק