"הטיחו צואה בהומו ותוזמנו למסיבה"

עיתון סטודנטיאלי בברזיל מעורר סערה הומופובית בסאו פאולו שבברזיל. לאלו שיזרקו צואה על הומואים ויתעדו את עצמם הוא מציע כרטיסים בחינם למסיבה "הכי יוקרתית" בשנה. ויש גם סנקציות: ראיתם לסביות מתנשקות? חייגו מהר למשטרה ודווחו. הכי לא גאים שיש

הומופוביה בקצב הסמבה: עיתון סטודנטים שיוצא בפקולטה לרפואה באוניברסיטת סאו פאולו יצא לאחרונה בכתבה אנונימית שהציעה לסטודנטים כרטיסים חינם למסיבה אם ייתעדו עצמם משליכים צואה על הומוסקסואלים בקמפוס. ראשי האוניברסיטה, כמובן, מיהרו לגנות את היוזמה.

השלכת צואה על סטודנטים הומוסקסואלים אינה ההתבטאות ההומופובית היחידה שהופיעה מעל דפי העיתון. סטודנט אנונימי אף התקשר להזעיק את המשטרה כאשר נתקל בשתי סטודנטיות לסביות שמתנשקות בפומבי וקרא לכל חבריו לנהוג כמוהו.

"לאחרונה היינו עדים באוניברסיטה שלנו לכל מיני אירועים בלתי מקובלים", נכתב בכתבה האנונימית. בשנה שעברה, למשל, היה לנו אירוע שבו נתפסו שתי סטודנטיות מתנשקות במהלך מסיבה של בית הספר לרפואה. אם זה לא מספיק, אחת מהן לבשה חולצה עם הלוגו של האוניברסיטה שלנו - וזה דבר בלתי נסבל!".

"אם הדברים ימשיכו ככה", המשיכו הכותבים האנונימים, "המצב פה יהיה קטסטרופה". בהמשך מגנים כותבי המאמר אף מסרי אהבה שהעביר זוג הלסביות אחת לשנייה. "כדי להציל את הפקולטה לרפואה האהובה שלנו, אנחנו מציבים בפניכם אתגר. אם תזרקו חרא על מתרומם, תקבלו הזמנה חינם למסיבה היקורתית ביותר של השנה", מסתיימת הכתבה בהצעה ה"מפתה".

בתגובה להתבטאויות הקשות שהופיעו בעיתון גינה הסנגור הציבורי של מדינת סאו פאולו את הדברים ואף הגיש תלונה רשמית נגד המוציאים לאור של העיתון לנציב המיוחד לצדק ולזכויות אדם במדינה. בנוסף, הודיע הממונה על גיבוש מדיניות ציבורית למען איסור אפליה על רקע נטיות מיניות כי יגיש למשטרה תלונה בנושא. כעת מנסים לברר מי הסטודנטים שעומדים מאחורי הכתבה, אך בינתיים זהותם לא ידועה.