מיסיסיפי סוערת: לפחות 10 הרוגים בסופת טורנדו

החזאים טוענים שהסופה שהכתה בדרום מזרח ארה"ב הייתה "בעלת עוצמה יוצאת דופן". אחר מרודפי הסופות ניסה לחדור לתוכה וכמעט שאיבד את חייו בין הרוחות החזקות. "היא תפסה אותנו מוקדם משציפינו", סיפר בהתרגשות. צפו בתמונות מהטורנדו

סופת טורנדו קטלנית חלפה בלילה על פני מיסיסיפי שבארצות הברית והותירה אחריה גל של הרס אדיר. כוחות הצלה גדולים פועלים באזור על מנת לאתר ניצולים בין הריסות המבנים שהפכו למשטח אחיד, ועד כה דווח על לפחות 10 הרוגים, בהם שלושה ילדים.

"נראה שגם הבתים היציבים ביותר שעשויים מהחומרים הקשים ביותר עברו התעללות", אמר אחד מתושבי מיסיסיפי מבין ההריסות של מה שהיה פעם ביתו. גם תושבי המחוזות הסמוכים מתמודדים עם נזקי הסופה וההערכה היא שמספר הנפגעים יעלה כשהמחלצים יגיעו לעומק השטח שנפגע.

עוד לילה סוער בדרך

מי שמברך על הסופה העזה הם רודפי הרוחות, כפי שמספר תושב האזור קונול מקרגורי, שנהג היישר לתוך הסופה. "עקבנו אחרי הסופה שעשתה את הדרך לכאן מלואיזיאנה, והיא תפסה אותנו מוקדם יותר ממה שציפינו. הספקנו להציץ על הטורנדו לפני שהוא הסתער עלינו וניסינו לברוח, אבל לא היה לנו זמן והוא הכה בנו".

החזאים טוענים שהסופה שהכתה בדרום מזרח ארצות הברית, הייתה בעלת עוצמה יוצאת דופן. לדבריהם, לא מדובר במספר הסופות כמו בעוצמה שלהן. "זה היה טורנדו אלים מאוד שיכול להימשך זמן רב", הם מציינים. החשש העיקרי של כוחות ההצלה הוא מפני עשרות סופות נוספות שעושות את דרכן למיסיסיפי וצפויות להגיע לאזור הלילה.

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק