יפן: כך נטבחים עשרות אלפי דולפינים בשנה

את הדולפינים אנו רואים לרוב רק דרך מופעי הראווה של הפארקים הימיים ברחבי העולם. אך מה קורה לדולפינים שלא נבחרו לבדר את הקהל? בעיירה טאייג'י שביפן, בירת הדולפינים והלווייתנים של העולם נטבחים מדי שנה כ-23 אלף דולפינים במרחץ דמים אכזרי

רובנו מכירים את הדולפינים כשהם לא בסביבתם הטבעית, כשהם משעשעים את הקהל בעולם המים, בין אם בסלטה משולשת באוויר או עם כדור בין הסנפירים וכשחיוך גדול על פניהם. אך יש אדם אחד שטוען שהחיוך המוכר כל כך של הדולפינים הוא שקרי ושהם למעשה ליצנים עצובים.

ריק אוברי, פעיל למען דולפינים ומיוצרי הסדרה "פליפר" ששודרה בארה"ב בשנות ה-60 מפרסם כעת סרט תיעודי - "הלגונה הסודית" הקורא להציל את הדולפינים מטבח קטלני ביפן.

23 אלף דולפינים נטבחים בשנה

העיירה טאייג'י שביפן ידועה כבירת הדולפינים והלווייתנים של העולם. לעיירה השקטה מגיעים מדי שנה מנהלי פארקים ומאמנים ימיים בכדי לרכוש דולפינים חסרי ישע שיבדרו את הקהל. אבל אחרי שהמאמנים עוזבים עם הדולפינים הנבחרים, אותם רכשו ב- 150 אלף דולר לאחד, נותרים מאחור עשרות דולפינים שגורלם עומד להפוך למר.

הדולפינים שנשארו מאחור נגררים על ידי הדייגים המקומיים ללגונה סודית, שם מאחורי גדרות ותיל שמור הסוד האפל של העיירה הקטנה. 23 אלף דולפינים נטבחים כל שנה בטאייג'י ונמכרים למאכל במסווה של בשר לווייתנים משובח.