נידון למוות בארה"ב בחר שיוציאו אותו להורג על ידי כיתת יורים

זה אמנם אפשרי, אבל לא פופולרי: רוני לי גרדנר בן ה-49 הפתיע את השופט כשהודיע לו שהוא בוחר למות על ידי כיתת יורים. גרדנר הורשע ברצח בשנת 1985 והוטל עליו עונש מוות. כעת, 25 שנים לאחר מכן וכשהבין שסיכוייו לערער אפסיים, הוא הודיע לשופט על בחירתו. עד כה הוצאו להורג במדינה באמצעות כיתת יורים שני אנשים בלבד

"אני רוצה כיתת יורים, בבקשה", אמר גרדנר לשופט. אילוסטרציה (חדשות 2)

פשוט תירו בי: רוצח מורשע ממדינת יוטה שבארה"ב שנידון להוצאה להורג בחר לוותר על זריקת הרעל וביקש למות באמצעות כיתת יורים. מדובר בעונש שנידון למוות יכול לבחור בו, לפי החוק, אך זוהי לא בחירה פופולרית במיוחד.

רוני לי גרדנר בן ה-49 הורשע ברצח עורך דין כאשר ירה בו בשנת 1985, בעת שניסה לברוח מבית המשפט. כאשר שאל השופט את גרדנר כיצד ברצונו למות, ולאחר שהבין שסיכויו להפוך את ההחלטה אפסיים, הוא פנה אליו ואמר: "אני רוצה כיתת יורים, בבקשה".

יוטה היא המדינה היחידה בארה"ב, מבין אלו שמאפשרות מתן עונש מוות, שנותנת למורשע את האפשרות לבחור בכיתת יורים. מבקרי השיטה טוענים כי זו לקוחה מתרבות ימי המערב הפרוע ושיש לבטל אותה לאלתר.

אם אכן יוצא להורג, יהיה גרדנר תושב יוטה השלישי בלבד שנורה על ידי כיתת יורים מאז 1976, אז התיר מחדש בית המשפט העליון בארה"ב למדינות השונות לקבוע עונש מוות. האדם הראשון שהוצא להורג היה גרי גילמור בשנת 1977. ג'ון אלברט טיילור היה השני ב-1996.

השופט בסולק לייק סיטי, בירת יוטה, קבע את תאריך ההוצאה להורג ל-18 ביוני, אבל עורך דינו של גרדנר הודיע כי יערער. לטענת עורך הדין, לגרדנר עדיין שמורה האפשרות לערער בפני ועדת חנינות של המדינה ולבקש להמיר את עונש המוות במאסר עולם.

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק