הומו וקירח? כנראה שאכלת עוף כילד

נשיא בוליביה טען שגילה איך "נוצרים" הומואים ועורר סערה במדינה. לדבריו, הורמונים נשיים שמוחדרים לעופות שנאכלים על ידי הגברים משפיעים עליהם גורמים להם לחוות "סטיות" בגבריות שלהם. חוץ מזה, לדברי מורלס, אכילת עופות יכולה גם לגרום להתקרחות

חבל שאכלת כל כך הרבה עוף בילדותך. איש קירח, אילוסטרציה (חדשות 2)

נשיא בוליביה איבו מורלס עורר השבוע סערה במדינה כשטען כי הסיבה לנטיות הומוסקסואליות אצל גברים ואף להתקרחות - מקורן בהורמון שמגדלים מחדירים לעופות. מורלס אמר את הדברים בנאום שנשא בוועידה סביבתית שנערכה ביום שלישי האחרון.

לדברי מורלס, מגדלי העופות מזריקים לבעלי הכנף הורמון נשי, מה שגורם ל"לתופעות" אותן הזכיר. "כשגברים אוכלים את העופות הללו", הבריק מורלס, "הם חווים 'סטיות' בגבריות שלהם". ההורמון הנשי, לדבריו, מעודד את הנטיות ההומוסקסואליות אצל הגברים ואף מביא לנסיגת השיער.

מיותר לציין כי התיאוריה של מורלס, שלא ברור על אילו מגזינים מדעיים היא נסמכת, הובילה לגינוי נרחב בקרב הקהילה המדעית ברחבי העולם. הפדרציה הספרדית של הלסביות, ההומואים, הטרנסקסואלים והביסקסואלים מיהרה לשלוח לשגרירות בוליביה במדריד מכתב המגנה את "התיאורים והדברים ההומופובים שאמר הנשיא".

נשיא הקהילה ההומוסקסואלית בארגנטינה סזר סיגליוטי זעם אף הוא על דבריו של מורלס. "זה אבסורד מוחלט לחשוב שאכילת עופות שמכילים הורמונים יכולים לשנות את הנטיות המיניות של האדם".