לונדון: בחירות של שותים

שיטת העימות הטלוויזיוני של המועמדים לבחירות הגיעה גם לממלכה הבריטית, ונראה שהיא המשפיעה ביותר על דעת הקהל הבריטי. כדי לקבל תמונה טובה יותר של המועמד המועדף, עשרות חביות של בירה שנושאות את תמונות המועמדים הוצבו בלונדון - והבריטים נקראים למלא את הכוסות. כך התמלאה עיר הבירה בקלפיות של בירה

בריטניה מתכוננת לבחירות ולראשונה נערכת היאבקות פוליטיקאים משולשת בסגנון אמריקני: בפינה האדומה - גורדון בראון ממפלגת הלייבור השלטת, בפינה הכחולה - דיוויד קאמרון, מנהיג השמרנים שזוכה עכשיו לתמיכה מרשימה, ובפינה הצהובה - מי שנחשב להפתעה של הבחירות, או אם תרצו לברק אובמה של בריטניה, מועמד המפלגה הליברלית ניק קלג.

בעימות הראשון מסוגו שנערך בבריטניה לפני שבוע, פרץ קלג לתודעה. בריטים רבים גילו שהם ליברל דמוקרטים בעקבות ההופעה המוצלחת שלו. קלג, שפיגר תחילה בכל הסקרים, נראה כעת כמו מועמד שנמצא עמוק במרוץ.

כדי להכריע בקרב על השלטון, הפאבים של לונדון עורכים סקר נוזלי כמו שרק הבריטים יכולים: הבעת התמיכה הפוליטית נעשית באמצעות עשרות חביות שהוצבו בפאבים ברחבי עיר הבירה, ועליהן צבעי המועמדים. עד כה נראה שהחבית של הליברלים ושל השמרנים מתרוקנות מהר. כנראה שגורדון בראון הוא לא בדיוק הטעם המועדף היום על הבריטים.

על פי כמות האלכוהול שזורמת לקיבתם של הבריטים נראה שמצבו של בראון גרוע מאוד, אבל פעילים במפלגתו מדגישים שיש עוד שבועיים עד לבחירות, זמן רב מספיק בשביל הבריטים כדי למלא עוד כוסות רבות של בירה.