מרהיב: תמונות חדשות של השמש

ההיכרות שלנו עם החמה מתהדקת הודות למצלמה ששוגרה לחלל על גבי לווין של נאס"א בפברואר האחרון. מלבד יופיים הנדיר של הצילומים שלפניכם, הם צפויים לשפר את ההבנה שלנו את מערכת השמש ואת התהליכים שמתרחשים על פניה. צפו בתמונות

שמש בעיניים: למדנו להיזהר מפניה, להסתתר מאחורי משקפיים כשאנחנו מביטים עליה, אבל אחרי שתראו את התמונות המרהיבות של השמש שהחלו לזרום מהלווין של נאס"א - לא תוכלו להסיר ממנה את עיניכם.

לווין החלל של נאס"א החל לספק תמונות של הכוכב הכי חם באזורנו, שמלבד יופיין יכולות ללמד אותנו דבר או שניים על מקור האנרגיה שלנו. המצלמה החדשה המכונה SDO, החלה לשלוח תמונות תקריב של הכוכב שלא ראינו מעולם, ומציגות לשונות אש שנפלטים מהכוכב למרחק של קילומטרים רבים.

"התמונות האלה מראות את הדינמיקה על השמש - סערות אש שלא ראינו כבר ארבעים שנה", אמר ראש חטיבת המחקר של נאס"א ריצ'רד פישר. החוקרים מאמינים שה-SDO תשפר את ההבנה שלנו של מערכת השמש ואת התהליכים על פניה.

למרות שהתמונות צילמו את הכוכב שמרוחק אלפי קילומטרים מאיתנו, המידע מהן משפיע על חיינו כאן ותורם להבנה שלנו לגבי האטמוספרה, מזג האוויר והסביבה, ממש כמו השינויים וההבנות הפיסיקליות שהעולם קיבל אחרי מחקר התמונות שהתקבלו מהלווין האבל בשנות ה-90.

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק