הכירו את התמנון שהפך לצלם מקצועי

צוללן אמריקני שצילם בחופי ניו זילנד סדרה של צילומים אקזוטיים היה מרוצה מאד מעבודתו. אלא שבדיוק ברגעי הקסם, החליט תמנון עצבני במיוחד להשתלט על המצלמה, חטף אותה מהצוללן ונמלט - וכל זה כשהמצלמה ממשיכה לצלם. צפו בתמנון הצלם הראשון בעולם - בסרטון שהפך ללהיט החדש ביו-טיוב

צלם שצלל אל מעמקי הים הובך במצולות על-ידי תושב מקומי, בעל יתרון משמעותי בזרועות. תמנון חצוף וסגלגל חטף לצלם החובב את המצלמה הדיגיטלית החדשה שלו והחל לברוח כשהוא מתעד את המנוסה במצלמה - מזווית הראיה של תמנון.

הצוללן ויקטור האונג, שהגיע מארה"ב לטייל בחופי ניו-זילנד, קיווה להשיג תמונות מרשימות של היצור הימי מקרוב. התמנון נראה תחילה כאילו אינו מתרגש מהעניין והצוללן צילם בחופשיות. אלא שבשלב מסוים, התקרב התמנון אל הצוללן וכמו גנב מקצוען התנפל על המצלמה היוקרתית, חטף אותה ונמלט כשהיא בזרועותיו.

הצוללן הגיבור בן ה-31 התעשת מהר והחליט לא לוותר לתמנון, למרות שיש לו פחות זרועות מיריבו. כשהוא נחוש בדעתו להחזיר לעצמו את המצלמה, השתמש הצלם בשתי ידיו הבודדות ופתח במרדף ימי אחרי הגנב החמקמק. רק אחרי חמש דקות הצליח הצוללן האמריקני להשיג את התמנון ולהחזיר את המצלמה לידיו.

התמנון אולי מבואס שהשלל שגנב נלקח ממנו בחזרה, אך יכול להתנחם בתואר "התמנון היחיד בעולם שזכה לצלם" - ולהפוך ללהיט ענק ביו-טיוב.