ביקש להסיר ציסטה ונותר עם אשך אחד

המועצה הרפואית הכללית בבריטניה חוקרת חשד לרשלנות שהסתיימה בהסרת אשך תקין של מטופל. על פי החשד, המנתח סולימן אל חורני התבקש לחתוך ציסטה מאשך של מטופל, אך במקום זאת חתך את כולו. בנוסף נבדק חשד שהרופא נהג לגנוב ולהזריק לעצמו סמים שהיו מיועדים לחולים

ניתוח גורלי. אילוסטרציה (חדשות 2)

מטופל בריטי שנכנס לחדר הניתוח כדי להסיר ציסטה יצא ממנו עם אשך אחד בעקבות טעות של רופא מבולבל בבית החולים הכללי פיירפילד שבמנצ'סטר. סיפורו של המנתח הרשלן אירע בשנת 2007, אך דווח רק עכשיו במועצה הרפואית הכללית (GMC) בבריטניה.

עם זאת מתברר כי רשלנותו של המנתח הכושל, ד"ר סולימן אל-חורני , אינה מסתכמת בטעות גורלית אחת. הרופא נאשם בנוסף בהתנהגות בלתי הולמת בעקבות חשד שגנב והזריק לעצמו תרופות שונות במהלך עבדותו. בעקבות החשדות נגדו, הרשויות בודקות האם ד"ר אל-חורני ביצע את הניתוח תחת השפעת סמים.

מחקירת האירוע עולה שהחיתןך המיותר התבצע בשעה שהאחות שליוותה את ד"ר אל-חורני בחדר הניתוח, הפנתה את גבה למטופל כשהסתובבה להביא כלים לתפירה. לדבריה, לאחר שחזרה אל שולחן הניתוחים, הבחינה שהאשך הימני של המטופל הוסר לגמרי.

בעקבות המקרה פיטר בית החולים את הרופא לאלתר וכיום הוא עובד בירדן. ניסיונות לשמוע את גרסתו למקרה עד כה בתוהו, כיוון שהוא סירב להשתתף בשימוע שנקבע לו. תקרית נוספת של אל-חורני משנת 2006 נחקרת בימים אלה בארגון, בעקבות חשד שאל-חורני המליץ לעמיתו להזריק לחולה 10 מיליגרם של מידזולם, תרופת הרגעה חזקה ביותר. על פי החשד אל-חורני נתן לחולה שמונה מיליגרם מהתרופה והזריק לעצמו את שני המיליגרמים הנוספים.

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק