כך נראים החיים בצל ההר הוולקני באיסלנד

כתב חדשות איסלנדי יצא למרגלות ההר המעשן ששיגע את אירופה כולה, וגילה חיים מתחת לענן. למרות שכמעט אי אפשר לנשום בצד האפור וגם לפתוח את העיניים זה לא פשוט – בוחרים בעלי עסקים שנאלצים להתמודד עם המצב לא לנטוש את ביתם. הצצה מיוחדת

התפרצות ההר הוולקני שמשבית את אירופה בימים האחרונים חצתה את הקהילה באיסלנד לשניים: אלו שחיים בצד המואר, ואלו שמצאו את עצמם בחשיכה תמידית, בגלל ענן האפר הכהה שמרחף מעליהם. אז באיזה צד אתם?

"תראו את השמים הכחולים הצלולים שם ותראו את השמים כאן", מצביע על הרקיע כתב חדשות דני שמסקר את התופעה. "זהו יום שהופך ללילה, שמש בהירה שהופכת לחשכה. יש שם אנשים שלא ראו את האור כבר כמה ימים", הוא מספר.

רוצים לדעת לאן אפשר לטוס? כאן כל העדכונים

הכתב האמיץ יצא לחצות את הקווים ולעבור לצד החשוך כדי לראות איך נראים החיים בצל. "זה ממש לא יאומן", הוא מדווח, "מכאן אפשר לא רק להריח את זה, זה נכנס לעיניים וקשה לנשום כאן".

עסקים רבים הפועלים בצד הסמוך להתפרצות הגעשית סובלים מהפסדים חמורים בשל ענן האפר שמסרב להתפוגג. אן, בעלת מלון הממוקם בצד החשוך של איסלנד מסבירה על התחושות:"זה ממש כמו סוף העולם, הכל אפור. אתה מרגיש כאילו שאין חיים שם בחוץ, ואין לנו כלל אורחים השבוע".

למזלו של הכתב הנודד, בתום הסיקור הוא מיהר לחזור לצד המואר של המדינה, בעוד אן נשארה לנקות במי יודע כמה, את המלון הנטוש שבבעלותה.

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

 
משבר אווירי - סיקור מיוחד:

השמיים נפתחים: לאן אפשר לטוס?

תיעוד מיוחד: ענן האפר - מלמעלה

ענן האפר מאיים על איטליה וספרד

האו"ם: ענן האפר - סכנה בריאותית

המשבר האווירי הגדול מאז 11/9

ענן אפר וולקני מאיים על אירופה