עב"מים או מטאוריט בשמי ארצות הברית?

אמריקנים רבים בוויסקונסין נבהלו נוכח מראות הפיצוץ של כדור אש ענק בשמי המדינה. דיווחים רבים הועברו לכלי התקשורת והשירות המטאורולוגי, והספקולציות החלו להתפשט. עם זאת, בנסא"א מרגיעים: מדובר במטר מטאורים. צפו במחזה המרהיב

מתקפת עב"מים על ארצות הברית? כך לפחות תהו אתמול מספר תושבים אמריקנים, שחזו במחזה נדיר ויוצא דופן: כדור אש ענקי בשמיים שבהק במשך דקות ארוכות מעל בתיהם.

במספר רשויות במדינות במערב התיכון של ארצות הברית התקבלו דיווחים על כדור אש ענק שנצפה בשמיים. "כדור האש נראה למשך כרבע שעה סמוך לשעה עשר בערב", דווח במרכז הלאומי המטאורולוגי בסאליבן וויסקונסין, מערבית למילווקי.

"כדור האש נראה בצפון, נע מכיוון מערב למזרח", לשון הדיווח. "לפני שהגיע לקו האופק, הוא נראה מתפרק לרסיסים זעירים ואז נעלם מן העין, חלק מהדיווחים מציינים כי נשמע בום על קולי יחד עם רעידה של בתים, עצים וחפצים אחרים".

בנסא"א מצננים את האווירה

על פי הדיווחים, כדור האש נראה מעל המדינות מיזורי, אילינוי, אינדיאנה וויסקונסין. בקטע הווידאו שצולם על תחנת טלוויזיה מקומית נראה כדור האש מתפוצץ בשמיים. כמו כן נראה שובל עשן מכדור האש.

זיהוי ודאי של הכדור המסתורי עדיין אין, אך גורמים מעריכים כי יתכן שמדובר בחלק ממטר מטאורים שפוקד את האזור בדרך כלל בין 4 ל-21 באפריל. "מטאוריט גדול יכול היה ליצור את הכדור המבריק שדווח עליו", מעריכים גורמים במכון.

שרידים של הכדור לא נמצאו על האדמה בשום מקום. בנאס"א ניסו לצנן את הרוחות סביב האפשרות שאכן מדובר בעב"מים. "מטאור שנכנס לאטמוספרה מן החלל החיצון, הוא למעשה מטאוריט ומגע עם חלקיקי אויר שמחממים את הגוף הזר ויוצרים זוהר שנראה כמו שובל של חלקיקים בוהקים", אמרו בסוכנות החלל. "אנשים מכנים לפעמים את המטאוריטים האלה ככדורי אש".