טויוטה הודיעה: מפסיקה זמנית למכור את דגם הלקסוס GX 460

שוב בעיות בפס הייצור של ענקית הרכב היפנית: החברה הודיעה הלילה כי תפסיק זמנית את מכירתו של דגם ה-GX 460 מסדרת הלקסוס, בשל בעיות טכניות קשות שהתגלו ברכב בזמן סיבובים. גם הפעם, את התקלה החמורה לא זיהו אנשי החברה - אלא מגזין רכב אמריקני

שוב בעיה בפס הייצור של טויוטה (חדשות 2)

הצרות לא עוזבות את טויוטה: ענקית הרכב היפנית הודיעה הלילה כי תפסיק באופן זמני למכור את רכב ה-"לקסוס GX 460" החדש שלה בארצות הברית, בעקבות בדיקה של תקלה חמורה ברכב, שעלולה לגרום להתהפכות המכונית. בשלב זה עדיין לא התקלה החלטה האם גם להפסיק את מכירת הרכב במזרח התיכון, באוסטרליה וברוסיה.

גם הפעם התקלה לא אובחנה על ידי יצרנית הרכב עצמה, אם כי על ידי מגזין רכב אמריקני, שהזהיר את הצרכנים שלא לרכוש את הרכב. זאת בגלל מה שכונה במגזין "סיכון בטיחותי מפני בעיות היגוי אפשריות כאשר הרכב מבצע סיבוב".

"רק בדגם ה-GX יש בעיה"

בחברה הודיעו כי למרות שמדובר בדגם שאינו מיוצר בכמויות רבות, קיים חשש שמערכת היציבות של הרכב בעייתית - ועלולה לגרום בעתיד לחברה נזק של מיליארדי דולרים.

עם זאת, בחברה שבו להדגיש הלילה כי אותה תקלה זוהתה אך ורק בדגם ה-GX 460. "למיטב הבנתנו, לא קיימת בעיה במודלים אחרים זולת הדגם הזה", אמר דובר טויוטה מייקו איווסאקי. "זאת על סמך העובדה כי לא קיבלנו דיווחים על בעיות נוספות".

איווסאקי הוסיף כי מהנדסי הרכב הבכירים של החברה בודקים בשלב זה את הדגם הבעייתי, על מנת לאתר את התקלה החמורה. מגזין הרכב האמריקני שב והדגיש כי בבדיקה שערך, נמצאה בעיה קשה ברכב בעת הסיבובים שבוצעו עמו.