דרא"פ: מהומה על רקע גזעני פרצה באולפן - בשידור חי

פוליטיקאי לבן התפרץ על המגיש והאורחת השחורים במהלך שידורה של תכנית ראיונות ברשת הטלוויזיה של יוהנסבורג, בה נושא הדיון היה היחסים בין האוכלוסייה הלבנה לזו השחורה. צפו בעימות שהתרחש כולו מול המצלמות בשידור חי

המתיחות בדרום אפריקה ממשיכה לעלות בעקבות רצח טרה בלאנש, מנהיג הימין הקיצוני ותומך באפרטהייד. הפעם מגיע העימות לשידורי הטלוויזיה בדרום אפריקה והכול – מול המצלמות בשידור חי.

פוליטיקאי לבן התפרץ על המגיש והאורחת השחורים במהלך שידורה של תכנית ראיונות ברשת הטלוויזיה של יוהנסבורג, בה נושא הדיון היה היחסים בין האוכלוסייה הלבנה לזו השחורה.

איומים על המנחה והאורחת

הפוליטיקאי אנדרה ויסאחי איבד את עשתונותיו בשיחה עם פעילת הקונגרס האפריקני הלאומי, ונגרר למהומה בשידור חי. הפוליטיקאי הלבן לא הצליח לענות לנציגת הקונגרס האפריקני, הוא השליך את המיקרופון ועשה את דרכו החוצה, אך לפתע הסתובב ושיגר איומים למנחה ולאורחת. רק אנשי האבטחה הצליחו להפריד בין הנצים.

כאמור, תכנית האירוח הזו שודרה אחרי שדרום אפריקה סערה בשל רצח בלאנש הידוע בדעותיו הגזעניות. הוא נרצח בחוותו בתחילת אפריל.

האירועים הללו מזכירים לדרום אפריקנים ולעולם כולו, שמתכונן למונדיאל שיפתח ב-11 בחודש יוני, שלא רק העוני, הפשע ותנאים קשים מאיימים על הצלחת המשחקים. בדרום אפריקה עדיין קיים מתח אמיתי ונפיץ בין הגזעים, 16 שנה אחרי שמשטר האפרטהייד - קרס.