האם הטרייה לא זוכרת בכלל שילדה בת

זמן קצר לאחר שגילתה רבקה שהיא בהיריון מסר לה הרופא בשורת איוב. הצעירה האוסטרלית אובחנה כחולת אלצהיימר מסוג נדיר והחלה לאבד את הזיכרון במהירות. כעת לא מצליחה האם הצעירה לזהות את בתה הראשונה ומסרבת אפילו להחזיק אותה על הידיים

הטרגדיה של רבקה (dailymail)

זה היה אמור להיות אחד הרגעים השמחים ביותר בחייה של רבקה דויג. אבל כאשר הובהלה האוסטרלית בת ה-31 לבית החולים כדי ללדת את בתה הראשונה היא הייתה אדישה לגמרי.

למרות גילה הצעירה, אובחנה רבקה כחולת אלצהיימר מסוג נדיר בזמן היריונה ואינה יכולה לזהות כלל את בתה התינוקת אמילי. מי שנחשבת לאחת הנשים היחידות בעולם שילדו בשלב כה מאוחר של המחלה, הפכה מצעירה עצמאית ומצליחה לכזו שאינה יכול לדאוג לעצמה ונשענת על קרוביה. "הדרך שצפויה לנו קשה מאוד, אבל היא אשתי ואני לא מתכוון לוותר עליה", הבהיר סטיב, בעלה של רבקה, בריאיון ל"דיילי מייל".

בני הזוג החלו לחשוד כי משהו אינו כשורה כאשר רבקה שכחה את חפציה לעיתים קרובות והתקשתה להיזכר היכן הניחה כל דבר. אבל רק לאחר שקיבלו השניים את ההודעה המשמחת על ההיריון - בישר להם הרופא גם על תוצאות הבדיקות שקלקלו את החגיגה. רבקה אובחנה כחולה בסוג נדיר של אלצהיימר, שתוקף בדרך כלל אנשים מבוגרים הרבה יותר, וגורם לאובדן הזיכרון במהירות. תרופה למחלה לא קיימת עדיין.

למרות מצבה הקשה והסיכוי של 50% שרבקה תלד ילד שעלול לסבול גם ממחלתה החליטו בני הזוג להמשיך את ההיריון ואמילי הקטנה נולדה שלמה ובריאה. בני משפחתה וחבריה של האם הטרייה מתקשים להתמודד עם הטרגדיה ומספרים כי היא אינה מגיבה לפעוטה, כלל לא זוכרת את הלידה ומסרבת להחזיק אותה. "היא כמו זקנה בת 80 או ילדה בת 5", מסביר בעלה בעצב. "היא איבדה את הזיכרון ואת היכולת לשמוח ולהתרגש". 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק