15 הרוגים בעימותים בבנגקוק. צפו בעימותים

אלפים רבים של מפגינים לבושים בחולצות אדומות, יצאו היום לרחובות ודרשו את התפטרותו של ראש הממשלה ופירוק ממשלתו הצבאית. הממשל מצידו טוען שחלק מהמפגינים מחזיקים בעצמם במטענים, רובים ופצצות מאולתרות

אחרי כמעט חודש של מהומות, דומה היום שהמצב בתאילנד יוצא מכלל שליטה. אלפים רבים של מפגינים לבושים בחולצות אדומות, יצאו גם היום לרחובות ודרשו את התפטרותו של ראש הממשלה ופירוק ממשלתו הצבאית.

התושבים דורשים גם הכרזה על בחירות חדשות במדינה באופן מיידי. הסובלנות של הממשל התאילנדי כנראה נגמרה, כשהיום החיילים ירו כדורי גומי והשתמשו בגז מדמיע נגד המפגינים הרבים. כתוצאה מהירי הזה היו היום לראשונה גם הרוגים בעימותים, 15 הרוגים נספרו עד כה, בהם אזרחים, חיילים וגם עיתונאי. יותר מ-520 בני אדם נפצעו.

התמונות שמגיעות מבנגקוק נראות כאילו נלקחו משדה קרב. הממשל טוען שחלק מהמפגינים מחזיקים בעצמם במטענים, רובים ופצצות מאולתרות. "אם כוחות הביטחון ייאלצו להשתמש בכוח, הם יעשו זאת בשיקול דעת", אמר פאניטן וואטאניאגורן, דובר הממשלה התאילנדית.

המפגינים, רובם תומכיו של ראש הממשלה לשעבר טקסין צ'ינוואט שהוחלף בהפיכה צבאית ב-2006 ומאז נמצא בגלות, אומרים שלא יוותרו עד שתוכרזנה בחירות וראש הממשלה המכהן יעזוב את המדינה. הוא מצדו מסרב להתפטר ומוכן לערוך בחירות חדשות רק בסוף השנה.