ניתוח מסוכן: קליע עם חומר נפץ הוצא מראשו של חייל אפגני

מנתחים של צבא ארצות הברית באפגניסטן הוציאו מראשו של חייל אפגני כדור ובו מספיק חומר נפץ שיכולה היה להרוג את כל הצוות הכירורגי. בתום 5 שעות מורטות עצבים, יצא החייל מכלל סכנה

צילום הרנטגן של ראשו של החייל האפגני (ה"סאן")

דרמה על שולחן הניתוחים: בניתוח מסוכן ויוצא דופן ניצלו חייו של חייל בצבא הלאומי של אפגניסטן, כשמנתחים מהצוות הרפואי של צבא ארצות הברית הוציאו מראשו כדור אשר היה יכול להתפוצץ בכל רגע.

כשהצוות הכירורגי בבסיס חיל האוויר האמריקני באפגניסטן פנה לטפל בחייל האפגני האלמוני, הוא לא ציפה למצוא עצמו בסכנת חיים. מיד כשהבחינו החיילים כי לכדור, שנורה על ידי אחד מלוחמי ארגון הטליבאן ושנמצא בעומק גולגולתו של הפצוע, יש מספיק חומר נפץ כדי להרוג את כל הצוות במקום, הם החלו לנקוט באמצעי זהירות.

הוצא מכלל סכנה

אנשי הצוות הרפואי שאינם הכרחיים לניתוח פונו מיידית מחדר הניתוחים, הוטל סגר על הבסיס ואף הוזעק למקום צוות מומחים לפירוק פצצות.

"זה היה מאמץ מרוכז של כולנו להבטיח את שלום האנשים בבסיס, כולל הפצוע", אמר היום סמל וויליאם קרטר, חבר הצוות החירורגי שביצע את הניתוח. בתום הניתוח, שארך כחמש שעות, יצא החייל האפגני מכלל סכנה. עם זאת, הוא עדיין סובל מפגיעות ראש חמורות.