מהפיכה בקירגיזטן: האופוזיציה טוענת כי השתלטה על ההנהגה

עשרות בני אדם נהרגו ביומיים של עימותים בקירגיזטן שפרצו נגד המשטר הקיים. רוזה אוטונבאיבה, מי שכיהנה בעבר כשרת החוץ בבירה בישקק, אמרה לרשתות התקשורת הזרות שהיא הספיקה למנות שר הגנה ושר פנים חדש. על פי דבריה, ברח הנשיא קורמנבק בקאיב מהבירה לביתו בג'לאלאבאד

מהומות בקירגיזטן: האופוזיציה טוענת שהקימה ממשלה חלופית לאחר שעימותים בבירה בישקק הותירו לפחות 65 הרוגים ביומיים האחרונים.

ניסיון ההפיכה החל עם ההפגנות בגלל עליית המחירים של מוצרי היסוד במדינה ועקב טענות לשחיתות מצד אנשי הממשל. על פי הפרסומים, רובם המכריע של המחוזות במדינה נפלו עכשיו לידי אנשי האופוזיציה - "מפלגת העם".

רוזה אוטונבאיבה, מי שכיהנה בעבר כשרת החוץ בבירה, אמרה לרשתות התקשורת הזרות שהיא כבר הספיקה למנות שר הגנה ושר פנים חדש. לדבריה, ברח הנשיא קורמנבק בקאיב מהבירה לביתו בג'לאלאבאד.

אצל היהודים הכל כרגיל

על פי משרד הבריאות בקירגיזטאן בין 400 ל-500 איש מאושפזים אחרי הירי אמש והבוקר במדינה. הבוקר דיווח איש חב"ד בבירה כי הרוחות נרגעו, אבל חוסר הוודאות והחשש מהעתיד משאיר את מרביתם של התושבים בביתם - בעוצר.

בקיריגיזטן יש קהילה יהודית של 1,500 - 2,000 איש, רובם מתגוררים בבירה בישקק. נציג חב"ד הוסיף שהקהילה היהודית ממשיכה להתנהל כהרגלה. לאחרונה קיימה הקהילה בעיר סדר פסח והבוקר הלכו ילדי הקהילה לגן הילדים של חב"ד.

אנשי האופוזיציה ממתינים כעת למכתב התפטרות של הנשיא בקאיב, מבלי שהשאירו פתח למשא ומתן. נראה כי בימים הקרובים צפויה ההפיכה לקבל חותם רשמי ושהמדינה צפויה לעתיד חדש.