קירגיזסטן בוערת: עשרות הרוגים בניסיון הפיכה

עשרות בני אדם נהרגו במהומות, על פי העדויות מבישקק בירת קירגיזסטן. חיילים חמושים בנשק אוטומטי פתחו באש חיה מול המתפרעים שמתכוונים לבצע הפיכה. ההמון רצח את שר הפנים - 100 בני אדם נהרגו. צפו בתמונות הקשות ממרכז הבירה הקיריגיזסטנית

כוחות צבא ומשטרה בבישקק בירת קירגיזסטן פתחו באש כבדה על מפגינים שניסו להשתלט על בנייני הממשל. בין היתר ניסו המפגינים להשתלט גם על משרדו של הנשיא קורמנבק בקאייב. הנשיא נכנס למרתף ממוגן בזמן חילופי האש.

ההמון רצח את שר הפנים ועל פי העדויות מבישקק, חיילים חמושים בנשק אוטומטי הגיבו ופתחו באש חיה מול המתפרעים שאיימו בהפיכה - עד כה דווח על מאה הרוגים.

עשן שחור מיתמר מעל מרכז העיר, בירת המדינה שבמרכז אסיה, ביתם של 5.3 מיליון איש. בתמונות שצולמו היום בעיר ניתן לראות את פינוי עשרות הפצועים בעיר. על פי סוכנות הידיעות הצרפתית AFP שר הפנים של המדינה נהרג בחילופי הירי.

קירגיזסטן, בעבר חבל ארץ סובייטי, מארחת היום מתקני צבא של חיל האוויר האמריקני ומהווה בסיס יציאה של הכוחות לאפגניסטן. גם מוסקבה הציבה כוחות במדינה. מנהיג ההפגנות הוא איש אופוזיציה ששוחרר מהכלא בחודש האחרון. הוא טוען כי הפעולה הזו היא נקמה על שריפת מטה האופוזיציה במדינה.

המפגינים ניסו להשתלט על בניין הנשיא וגם על בנייני רשתות התקשורת הממשלתית. מזכ"ל האו"ם באן קי מון, שביקר לפני שבוע במדינה דרש מהממשל לגלות יותר הבנה לזכויות האזרח. המתפרעים מצידם מבטיחים להמשיך בהפגנות גם בימים הקרובים.