ארה"ב: נער בן 13 בדרך לכיבוש הר האוורסט

ג'ורדן אלכסנדר רומרו רק בן 13 אמנם, אך כבר הספיק בהיסטוריית החיים הקצרה שלו לכבוש את פסגות ההרים הגבוהים בעולם. כעת הוא יוצא למסע של חייו: מלווה באביו ובביטחון רב, הוא ינסה להפוך לאדם הצעיר אי פעם שכובש את פסגת הר האוורסט

האוורסט. השיא יישבר? (חדשות 2)

שאפתן, בלשון המעטה: נער בן 13 מארצות הברית ינסה בקרוב לשבור שיא גינס ולהפוך לאדם הצעיר בהיסטוריה שהצליח לכבוש את פסגת ההר הגבוה בעולם, האוורסט. נשמע מפחיד? חכו שתשמעו על עברו העשיר של הצעיר.

ג'ורדן אלכסנדר רומרו מקליפורניה רק בן 13 אמנם, אך כבר בגיל 10 הצליח לטפס עד פסגת הר הקילימנג'רו שבטנזניה, בגובה 5,895 מטרים. שנה מאוחר יותר הגיע גם לפסגת הר מקינלי (6,194 מטרים) באלסקה, וגם לפסגה של ההר אקונקאגווה בארגנטינה (6,926 מטרים) הצליח להגיע.

המטרה: כיבוש הפסגה ב-7 יבשות

כעת מבקש רומרו לכבוש את פסגת העולם, ולהשלים את המשימה שהטיל על עצמו - כיבוש הפסגות הגבוהות ביותר בכל אחת משבע היבשות על הגלובוס. כשהוא מלווה באביו ובת זוגתו לחיים, מטפסי הרים מנוסים, ינסה רומרו להגיע לפסגה הגבוהה ביותר בעולם - ברכס ההימלאיה המתנשאת לגובה 8,848 מטרים.

מתברר ש"טיול הבר-מצווה" הזה יהיה גם לא זול ויעלה לשלושה יותר מ-150 אלף דולרים. לצד ההתלהבות הרבה בארצות הברית מהמטפס הצעיר והשאפתן, שבים להזהיר אותו ואת מלוויו כי הטיפוס לאוורסט, שהסתיים לא אחת באסונות כבדים, מלווה בקור מקפיא, מחסור בחמצן ובסכנה מתמדת ממפולות שלגים מגובה רב. מאות בני אדם נספו עד היום בדרך לכיבוש הפסגה. הנער מקליפורניה ירצה לנצח גם את ההיסטוריה הזו.