רעש אדמה בצפון מקסיקו; הורגש גם בלוס אנג'לס

רעש אדמה חזק בעוצמה של 7.2 דרגות בסולם ריכטר פקד הלילה את חצי האי קליפורניה שבצפון מכסיקו. העיתון המקומי "לה קורניקה" דיווח כי שני בני אדם נהרגו ברעידת האדמה. אנשים נתקעו במעליות, מבנים קרסו כבישים בקעו, קווי הטלפון לעיר מחיקלי נותקו וכוחות ההצלה מחפשים אחר לכודים

רעידת אדמה. ארכיון (רויטרס)

רעש אדמה חזק בעוצמה של 7.2 דרגות בסולם ריכטר פקד הלילה את חצי האי קליפורניה שבצפון מכסיקו. לפחות בן אדם נהרג לאחר שביתו התמוטט עליו. העיתון המקומי "לה קורניקה" דיווח כי שני בני אדם מתו ברעידת האדמה. קווי הטלפון לעיר מחיקלי, בה מתגוררים כ-900 אלף תושבים - נותקו.

כוחות החילוץ וההצלה במדינה מחפשים אחר לכודים תחת הריסות בתים ומבנים. כתוצאה מרעש האדמה מבנים קרסו, כבישים ראשיים נבקעו ותושבים מבוהלים ברחו מטיחואנה ללוס אנג'לס.
המכון הגיאולוגי האמריקני דיווח כי מוקד הרעש היה 30 קילומטרים מהעיר מחיקלי וכ-170 קילומטרים מטיחואנה.

"לא ידוע כמה אנשים לכודים"

אלפרדו אסקובדו, מנהל שירותי ההצלה בקליפורניה סיפר לרויטרס כי אנשים נלכדו במעליות, תחת קירות, והחשמל נותק ברחבי המדינה. "כמאה בני אדם נפצעו, אבל אין לי נתונים לגבי מספר הלכודים", סיפר.

על פי הדיווחים, רעידת האדמה הורגשה גם בלוס אנג'לס, פאלם ספרינגס, עמק סאן פרננדו וסן-דייגו. גם במדינת אריזונה הורגשה הרעידה ובפיניקס היטלטלו מבנים.