צפו במלחמת העולם הראשונה בכריות

אלפי אנשים ברחבי העולם התאספו ונלחמו אחד בשני באמצעות כריות. לא, לא מדובר במלחמת עולם חדשה, אלא פשוט בפרויקט של מספר אמנים שבאו להראות עד כמה זה פשוט לגייס אנשים לפעולה באמצעות הרשתות החברתיות. הצליח להם

באירופה עסוקים בימים אלו במלחמה מאוד חשובה - מלחמת הכריות הבינלאומית: אלפי משתתפים מכל הגילאים לקחו חלק אתמול במלחמת הכריות שנערכת זו השנה השלישית. בפריז, בבריסל ובבואנוס איירס התמלאו הכיכרות המרכזיים בעיר בנוצות ובתיירים משועשעים שצפו בלוחמים בקרבות מתישים שארכו כעשרים דקות בממוצע כל אחד.

מדובר במסורת ארוכת שנים שהחלה קבוצת אמנים מניו-יורק וטורונטו. מטרתו של הפרויקט להוכיח כיצד מדיה חברתית יכולה לארגן פעולה פומבית ומפגש במקומות ציבוריים. מארגני האירוע מפיצים את התאריך של מלחמת הכריות בכל שנה באמצעות הרשתות החברתיות בלבד, ולמרות זאת, זה לא מפריע לאנשים להפיץ את הבשורה מאחד לשני ולהגיע למלחמה, מצוידים בכרית.

"כשאתה ילד, מלחמת כריות זה מה שאתה עושה כשההורים שלך לא בסביבה", אמר פרנסיס קו, בן 25, שהשתתף במלחמה בלוס אנג'לס. קו גם נתן טיפים מועילים לאלו שרוצים לחבוט ולא להיחבט. "צריך לחפש את החלשים יותר", ייעץ קו.

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק