בית הדין של האיחוד האירופי: "אל תסגירו את קליין לקולומביה"

חשש מעינויים ואפילו מעונש מוות, הביא את סא"ל במילואים יאיר קליין לערער על הסגרתו האפשרית מרוסיה לקולומביה, שם הורשע בתחילת העשור בסיוע לארגון טרור. בית הדין לזכויות אדם של האיחוד האירופי העניק לו היום רוח גבית וקורא לרוסיה שלא להסגירו למדינה שידועה בתנאי המאסר גרועים ובהתעללות באסירים

בית הדין לזכויות אדם של האיחוד האירופי קורא לרוסיה שלא להסגיר את הקצין הישראלי במיל' יאיר קליין. במסר שהועבר מבית הדין נכתב כי כאשר קליין יגיע לקולומביה לרצות את עונשו, ישנו חשש שהוא יעבור עינויים קשים בבית הכלא ולכן על רוסיה לדחות את בקשת ההסגרה של קולומביה.

סא"ל במיל' קליין נעצר בשדה התעופה במוסקבה בשנת 2007, לאחר שהוצא נגדו צו מעצר בינלאומי על ידי קולומביה, שם היה אמור לרצות עשר שנים בכלא לאחר שהורשע במתן ייעוץ צבאי והכשרת ארגון טרור מקומי. השופטים נימקו את החלטתם בכך שישנן עדויות לפיהן המורשעים בעבירות של סיוע או שהיו בעצמם פעילים בארגוני טרור, עוברים בבתי הכלא עינויים קשים.

הקולומביאנים מצדם הבטיחו בעבר לרשויות ברוסיה, כי גם אם קליין יוסגר בסופו של דבר למדינתם, הוא לא יעבור עינויים ולא עונש מוות, עונש אותו לעיתים מטילים בקולומביה על חברים בארגוני טרור. קליין עצמו גם חושש מתנאי מאסרו בקולומביה וערער מספר פעמים על ההחלטה הרוסית להסגיר אותו לקולומביה. משרד המשפטים הרוסי דחה את הערעורים בעקבות ההבטחות הקולומביאניות.