רוסיה: 12 הרוגים בשני פיצוצים ליד בית-ספר

בפיגועי התופת בפעם השנייה השבוע ברוסיה ליד בית ספר, נהרגו 12 בני אדם. על פי הדיווחים מדובר בפיגוע כפול במרכז עיירה בצפון הקווקז שהביא למותם של 9 שוטרים. נבדק קשר בין הפיצוץ לפיגוע המשולב ברכבת התחתית במוסקבה. על פי הדיווחים, אחד הפיצוצים נגרם על-ידי אדם לבוש במדי שוטר. צפו בתמונות ממקום הפיצוץ

הטרור ממשיך לתקוף ברוסיה: 12 בני אדם נהרגו בפיגוע כפול אזור צפון הקווקז. על פי דיווחים זרים, פיצוץ כפול התרחש ליד בית ספר שהיה ריק מאדם בעיירה קיזליאר, ובין ההרוגים ישנם עד כה שוטרים ועוברי אורח.

עדי ראייה דיווחו על שני פיצוצים שנשמעו בעיירה, כאשר אחד מהם נגרם על ידי אדם הלבוש במדי שוטר. צוותי המשטרה המקומיים מדווחים שאחד ההרוגים הוא המפקד העליון של המשטרה.

בעקבות הפיגוע הבוקר, שמגיע אחרי פיגוע כפול נוסף שאירע ביום שני האחרון במדינה, הורה שר הפנים הרוסי רשיד נורגלייב להגביר את האבטחה בבניינים חשובים ובמקומות ציבוריים ברפובליקה שבצפון חבל הקווקז. נורגלייב הוסיף כי התגובה של רוסיה לטרור שהביא למותם של 39 במוסקבה ביום שני תהיה "קשוחה ובלתי סלחנית".

לפני יומיים: פיגוע כפול במוסקבה

רוסיה עוד מנסה להתאושש ממתקפת הטרור שפקדה אותה לפני יומיים. שתי מחבלות מתאבדות פוצצו עצמם ברכבת התחתית במוסקבה והביאו למותם של 39 בני אדם, ולפציעתם של עשרות.

משטרת מוסקבה פרסמה אמש תמונות ממצלמת האבטחה של מספר גברים החשודים שעזרו למחבלות בביצוע הפיגוע המשולב. בנוסף הם פרסמו תמונות קשות לצפייה, בהן נחשפות פניהן של המחבלות שכינויין "האלמנות השחורות", לאחר שהתפוצצו בלב הרכבת.

ישראלי נפצע קל

תחילה נשמע קול נפץ עז בתחנת הרכבת התחתית "לוביאנקה" במרכז הבירה הרוסית. "הפיצוץ אירע בקרון השני של הרכבת שעצרה בתחנה", סיפרה דוברת מטעם הממשל, אירינה אנדריאנובה. "הקורבנות היו בתוך הרכבת וגם על הרציף". זמן קצר לאחר מכן זעזע פיצוץ נוסף תחנת רכבת אחרת במוסקבה, "פארק קולטורי". באירוע הזה, על פי הדיווחים, נהרגו כ-12 נוסעים ונוספים נפצעו.

על פי ההערכות ברוסיה, מדובר בפיגוע טרור מתואם היטב במיוחד לנוכח העיתוי, חג הפסחא, ולא בתאונות אקראיות. ראש עיריית מוסקבה אמר כי שתי מחבלות מתאבדות הן האחראיות לפיצוצים הקטלניים.

ממשרד החוץ בישראל נמסר כי לא היו נפגעים בקרב השליחים הרשמיים במוסקבה. מאוחר יותר דווח כי צעיר ישראלי נפצע קל מרסיס בזמן הפיצוץ. שגרירות ישראל במוסקבה וחדר המצב במשרד החוץ ממשיכים לעקוב אחר ההתפתחויות.

לפני ארבעה חודשים נהרגו 39 בני אדם בתאונת רכבת שעשתה את דרכה ממוסקבה לסנט פטרבורג, כתוצאה מפיצוץ מטען חבלה. סמוך לזירה התגלו שרידי פצצה במשקל 7 ק"ג שגרמו לארבעה קרונות לרדת מהפסים.