בריטניה: סבתא מכרה דג זהב לילד ונעצרה

החוק בבריטניה לא מבחין בין פושע מסוקס לאישה מבוגרת שעשתה שיקול דעת מוטעה. אחרי שחשבה בת 66 כי הילד שנכנס לחנות חיות המחמד שבבעלותה הוא בן 16 ומכרה לו דג זהב - היא נעצרה מיד ונשלחה למעצר בית

הסבתא ודג הזהב שסיבך אותה (הסאן)

כך יעשה לסבתא הפושעת: שוטרי מנצ'סטר עצרו את ג'ואן היגינס לאחר שעברה על החוק -מכרה דג זהב לילד בן 14. בשל העבירה היגינס בת ה-66 נקנסה באלף ליש"ט ונשלחה למעצר בית כשהוצמד אליה שביב אלקטרוני, כדי לוודא שהפושעת "המסוכנת" לא תפר אותו, חס וחלילה.

בעלת החנות לבעלי חיים לא הבחינה כי הנער שהגיע לחנות וביקש לקנות את הדג הקטן הוא מתחת לגיל 16, הגיל המותר לפי חוק למכירת חיות במדינה. לדבריה, במהלך כל 28 שנות ניסיונה בחנות חיות המחמד שלה, לא קרה לה דבר כזה, בו היא עברה על החוק.

אחרי שהובאה בפני שופט, נגזר על הסבתא לא לצאת מביתה במשך שעות הערב עד לבוקר שלמחרת. אמנם היגינס בת ה-66 כבר לא יוצאת לבלות הרבה בלילות, אך העונש שנגזר עלייה ימנע ממנה לעזור לבתה שילדה לא מזמן ולעשות בייביסיטר על שאר הנכדים. גם על ערב הבינגו הקבוע אליו נהגה להגיע,ללכת עם אחותה, תיאלץ היגינס לוותר מעכשיו ועד לתום תקופת העונש.

"זה פשוט מגוחך. אני לא מאמינה למה שקרה", אמרה היגניס המומה בבית המשפט לאחר מתן גזר הדין הנוקשה על עבירה זוטרה, "אני לא חושבת שהעונש תואם לפשע שביצעתי". היגינס ניסתה להסביר לשופט כי בסך הכול טעתה בשיקול הדעת, "הייתי שמחה לשלם קנס, אבל כל השאר זו הגזמה פרועה", מה שלא עזר לה הרבה.

לדברי הסבתא, שלמדה את הלקח על בשרה, תבקש מעכשיו מכל ילד שמגיע לחנות תעודת זהות כדי לא לחזור על הטעות הגורלית.

על החידון של המדינה כבר עניתם?