סין: 21 תינוקות מתים נמצאו בשקית בנהר

מה עשו גופותיהם של 21 תינוקות מבית חולים באזור מזרח סין בשקית "פסולת רפואית" בנהר? על השאלה הזאת תצטרך לענות המשטרה במחוז שנדונג במדינה. ככל הנראה הושלכו גופותיהם של התינוקות שמתו בבית החולים. עד כה נעצרו שני חשודים במעורבות בפרשה

כל הבן הילוד היאורה תשליכוהו: גופותיהם של 21 תינוקות נמצאו היום בשקית פלסטיק בנהר במזרח סין, כך מדווחים כלי תקשורת במדינה. ככל הנראה נסחפה שקית הגופות מאזור אחד מבתי החולים במזרח המדינה, משם היא הושלכה. עד כה נעצרו שני חשודים בפרשה, עובדי בית החולים.

על פי הדיווחים, הבחינו עוברי אורח בעיר ג'ינינג שבמחוז שנדונג בשקית צהובה שצפה מתחת לגשר בנהר ועליה הכיתוב "פסולת רפואית", אך אז ראו כי בתוכה נמצאות הגופות של התינוקות, בני כמה חודשים. חלק מהם אפילו ענדו תגי זיהוי עם השמות של האמא שילדה אותם, תאריכי לידה, משקל ועוד. סוכנות הידיעות הגדולה בסין דיווחה כי בין הגופות היו גם מספר עוברים.

לאחר שנבדקו תגי השמות שעל רגליהם של שמונה תינוקות התגלה כי הם נולדו בבית החולים בעיר. שלושה מהם אושפזו מוקדם יותר היום כשהם במצב אנוש וככל הנראה מתו מאוחר יותר. 13 הגופות האחרות לא זוהו.

דובר רשמי מטעם בית החולים בג'ינינג אישר לסוכנות הידיעות הסינית את המעורבות במקרה. "חלק מהגופות עם תגי הזיהוי היו אכן מבית החולים שלנו", אמר הדובר, "אבל לא כולם. חקירת משרד הבריאות עדיין נמשכת".

בסין קיימת העדפה מסורתית לבנים זכרים ולפיכך קיימת נטייה לבצע הפלות במקרה שמדובר בעובר ממין נקבה, בייחוד באזורים כפריים. למרות שהפלות על רקע מין העובר אינן חוקיות בסין, התופעה עדיין פופולארית והובילה ליחס של 119 בנים זכרים שנולדו בשנים האחרונות על כל 100 בנות. במדינות מתועשות עומד היחס על 107 בנות על כל 100 בנים.